Tinklalapio logotipas
Grįžti

Prailgintus mokslo metus mokyklos išnaudoja skirtingai: ne visi mokiniai varto vadovėlius
event 2018-06-07 domain Delfi.lt

Prailgintus mokslo metus mokyklos išnaudoja skirtingai: ne visi mokiniai varto vadovėlius
Šįmet mokiniai į mokyklą keliauja dviem savaitėm ilgiau nei įprastai, tačiau kai kurios mokyklos į tokį Švietimo ir mokslo ministerijos sprendimą ilginti mokslo metus pažvelgė itin išradingai. Vieni nusprendė pamokas vesti lauke, kiti – imtis netradicinio ugdymo.

Karštuoju metų laiku pamokos Balsių progimnazijoje vyksta žaliose erdvėse
 
Vilniaus Balsių progimnazijos direktorė Loreta Kačiušytė-Skramtai pasakoja, kad karštomis dienomis mokytojai su vaikais ugdymą tęsia žaliose erdvėse:
 
„Mūsų progimnazijoje jau ne vieneri metai spalio, gegužės mėnesių pabaigoje ir birželio pradžioje, nepaisant, koks tuo metu oras, visi mokiniai turi integruotas ugdymo dienas lauke. Per papildomas mokslo metų dienas birželyje taip pat nutarėme integruotas netradicines pamokas, kurių mokiniai labai laukia, organizuoti žaliose erdvėse. Pirmą birželio savaitę vaikai atliks gamtos mokslų, socialinių dalykų, kūno kultūros ir technologijų praktines užduotis. Kita savaitė skirta matematikai, integruotai su muzika, daile, kūno kultūra.
 
Kaip tai vyksta? Kartu su mokytojais išėję į mišką, prie ežero ar upės, mokiniai gauna įvairių praktinių užduočių, prisirenka medžiagos. Po to, pasiskirstę grupėmis, dirba klasėse, aprašinėja, kaip vyko darbas, fotografuoja, rengia projektus. Parengtus projektus pristato klasėse, mokinių darbai vertinami pažymiais.

Daugiau skaitykite čia.