Tinklalapio logotipas
Grįžti

Prasideda registracija į nacionalinę teisinių žinių olimpiadą
event 2018-03-22 domain Ugdymo plėtotės centras

Prasideda registracija į nacionalinę teisinių žinių olimpiadą

Kviečiame 9–12 klasių moksleivius dalyvauti „Nacionalinėje teisinių žinių olimpiadoje“, kurios tikslas – ugdyti Lietuvos jaunimo teisinį sąmoningumą ir supratimą apie teisinę valstybę, teisinę kultūrą. Olimpiados metu moksleiviai turės galimybę įsivertinti savo žinias įvairiose teisės srityse.

Olimpiada vyks dviem turais:

  • Pirmojo turo metu balandžio 13 d. mokiniai Lietuvos mokyklose bei gimnazijose laikys testus (elektronine versija). Testas skirstomas į du pogrupius 9–10 klasių moksleiviams ir 11-12 klasių moksleiviams. 300 geriausiai testą išlaikiusių moksleivių pateks į finalinį etapą.
  • Finalinio turo dalyviai (preliminariai) balandžio 27 d. Mykolo Romerio universitete (Vilniuje) ne tik varžysis dėl pagrindinių prizų, bet ir susitiks su žinomiausiais teisinių profesijų atstovais (advokatais, teisėjais, prokurorais ir kt.) bei kartu su lydinčiais mokytojais pagilins savo teisines žinias.

Olimpiados nugalėtojų laukia vertingi prizai: Pagrindinis olimpiados prizas įsteigtas partnerio advokatų kontoros Eversheds Saladžius – po 650 Eur. 9–10, 11-12 klasių pirmosios vietos laimėtojams. Partnerių įsteigi prizai bus įteikti ir kitiems prizines vietas užėmusiems moksleiviams.

Olimpiadą organizuoja Mykolo Romerio universiteto Teisės fakultetas kartu su Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija bei Lietuvos advokatūra. Šių metų olimpiados ambasadoriai – Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius ir Seimo narė Aušrinė Armonaitė.

Pagrindinį prizą nugalėtojams įsteigė advokatų kontora „Eversheds Saladžius“. Šią iniciatyvą palaiko, Europos komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos advokatūra, Švietimo ir mokslo ministerija, visos svarbiausios Lietuvos teisinės institucijos: Nacionalinė teismų administracija, Lietuvos antstolių rūmai, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Specialiųjų tyrimų tarnyba, , Generalinė prokuratūra, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, Lietuvos notarų rūmai, taip pat Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras ir Lietuvos moksleivių sąjunga. Informacinis partneris – 15min.lt

Moksleivių registracija į Nacionalinę teisinių žinių olimpiadą vyks iki balandžio 8 dienos.

Moksleivių grupes į olimpiadą registruoja mokytojai.

Registracija

Daugiau informacijos apie olimpiadą rasite: www.teisekiekvienam.lt.