Tinklalapio logotipas
Grįžti

Prasidėjo pagrindinė brandos egzaminų sesija
event 2018-04-05 domain Nacionalinis egzaminų centras

Prasidėjo pagrindinė brandos egzaminų sesija

Balandžio 4 d. prasidėjo pagrindinė brandos egzaminų sesija. Apie 21 tūkst. abiturientų laiko užsienio kalbos (anglų) valstybinio brandos egzamino kalbėjimo dalį.

Ugdymo procese vykstančius menų ir technologijų mokyklinius brandos egzaminus abiturientai pradėjo laikyti dar sausį. Be to, jie jau baigė rengti brandos darbus ir šią savaitę laukia galutinių jų įvertinimų.

Šiemet  prašymus laikyti brandos egzaminus pateikė 31 640 kandidatų, maždaug 3 proc. mažiau negu pernai.

Šiais metais privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą laikys 18 613 kandidatų. Matematikos egzaminą rinkosi laikyti 18 233 kandidatų. Istorijos valstybinį brandos egzaminą – 10 110.

Šiemet kiek padaugėjo kandidatų, besirenkančių laikyti lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, prancūzų kalbos, rusų (kaip užsienio kalbos), matematikos, fizikos, istorijos valstybinius brandos egzaminus.

Pagrindinė egzaminų sesija baigsis birželio 22 d. chemijos valstybiniu brandos egzaminu, o pakartotinė sesija – liepos 9 d. mokykliniu lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu. Planuojama visų pagrindinės sesijos valstybinių brandos egzaminų rezultatus paskelbti iki liepos 12 d., o apeliacijas dėl valstybinių brandos egzaminų rezultatų išnagrinėti iki liepos 20 d.

Apeliaciją dėl valstybinio brandos egzamino rezultato bus galima pateikti per 2 darbo dienas nuo egzamino rezultatų paskelbimo dienos, o dėl mokyklinio brandos egzamino rezultato – per 3 darbo dienas nuo egzamino rezultatų paskelbimo dienos.

Egzaminų tvarka šiemet iš esmės nesikeitė. Koreguotas tik lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas. Kaip ir ankstesniais metais, mokiniai turės parašyti rašinį, pasirinkę vieną temą iš siūlomų keturių: dviejų samprotaujamojo ir dviejų literatūrinio rašinio.

Per egzaminą prie kiekvienos temos bus pateikti du autoriai, tačiau jie bus tik rekomenduojami. Reikalavimas remtis bent vienu privalomu autoriumi tebelieka, bet mokiniai jį galės rinktis ne tik iš tų, kurie nurodyti prie temos, bet iš visų 36 šio dalyko bendrojoje programoje nurodytų privalomų autorių.

Kita svarbi lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino naujovė – mokiniai per egzaminą galės naudotis privalomų programinių autorių kūriniais, pateiktais elektroniniu formatu.

Šiais metais pradedama valstybinių brandos egzaminų darbų vertinimo sistemos pertvarka – jie pradedami vertinti elektroniniu-nuotoliniu būdu. Šiemet taip bus vertinami informacinių technologijų ir fizikos valstybinių brandos egzaminų darbai.

Kadangi nuo šių metų bus pereinama prie skenuotų mokinių darbų kopijų vertinimo elektroniniu-nuotoliniu būdu, mokiniai per egzaminus turės rašyti tik juodos spalvos tušinukais.