Tinklalapio logotipas
Grįžti

Prevencinėms programoms mokyklose ministerija papildomai skyrė 2 mln. eurų
event 2018-02-09 domain Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Prevencinėms programoms mokyklose ministerija papildomai skyrė 2 mln. eurų

Siekdama į prevencinę veiklą įtraukti daugiau mokyklų ir mokinių, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 2 mln. eurų ES struktūrinių fondų lėšų. Tai leis į prevencinę veiklą įtraukti dar 82 tūkst. mokinių iš 450 mokyklų ir įgyvendinti daugiau prevencijos programų.

Skyrus papildomą finansavimą, švietimo įstaigose prevencines programas pagal mokyklų pageidavimą papildys dar trys, ugdančios socialines ir emocines mokinių kompetencijas: viešosios įstaigos „Vaiko labui“ įgyvendinama programa „Įveikime kartu“ ir dvi „LIONS QUEST Lietuva“ programos „Laikas kartu“ ir „Raktai į sėkmę“.

Penkiasdešimčiai mokyklų vadovų ir mokytojų taip pat bus surengti 40 val. trukmės mokymai, kaip sukurti saugią aplinką mokykloje ir pasiekti teigiamų prevencijos rezultatų.

„Tai svari ir tikslinga pagalba mokykloms. Parama nukreipiama į tas mokyklas, kurios dar nėra vykdžiusios nė vienos prevencinės programos, arba jau įgyvendina prevencinę programą vienai mokinių amžiaus grupei, tačiau stokoja programų kitiems mokiniams“, – sako švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius.

Pernai įsigaliojo Švietimo įstatymo pataisa, pagal kurią mokykla privalo sudaryti sąlygas kiekvienam vaikui dalyvauti bent vienoje prevencinėje programoje. 

Dabar iš viso mokyklose yra 20 prevencinių programų, iš kurių gali rinktis. 

Iš viso prevencinėms programoms įgyvendinti mokyklose iki 2020 m. birželio bus skirta 4 mln. eurų.

Prevencinės programos mokyklose moko atpažinti savo ir kitų jausmus, atsispirti neigiamai įtakai, susidoroti su kebliomis situacijomis, ugdo pozityvų mąstymą ir elgseną. Tai užkerta kelią patyčioms, savidestruktyviam elgesiui, neleidžia susiformuoti žalingiems įpročiams.