Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pristatytas etatinis darbo apmokėjimo modelis: ką tai keis mokytojams
event 2018-03-21 domain Lrytas.lt

Pristatytas etatinis darbo apmokėjimo modelis: ką tai keis mokytojams

Dar praėjusių metų lapkritį šalies pedagogų profesinės sąjungos ir Vyriausybė pasirašė susitarimą, kuriuo valdžia įsipareigojo įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimo modelį. Trečiadienį šis modelis aptartas Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje, o jau ketvirtadienį darbo grupės parengtą modelį planuojama pristatyti mokytojams. 

Naujas modelis – nuo rugsėjo

Kaip informuoja Švietimo ir mokslo ministerija, jau nuo ateinančių mokslo metų atlyginimai mokytojams būs pradėti skaičiuoti, kaip ir įprasta daugumai dirbančiųjų: mokytojai atlyginimą gaus už etatą, o nebe už atskiras valandas, kaip buvo iki šiol. Planuojama, kad tai leis mokytojams atlyginti už visus mokyklos bendruomenei atliekamus darbus, ne tik už pamokas ir su jomis susijusią veiklą.

„Šio modelio sukūrimas – venas svarbiausių mūsų darbų, jautrus ir svarbus tūkstančiams mokytojų visoje šalyje. Jį rengiant dalyvavo ir patys mokytojai, ir mokyklų vadovai. Svarbu, kad bendromis pastangomis pavyko parengti visoms pusėms tinkantį sprendimą ir parengti modelį, kuris mokytojams padidins socialinį saugumą, profesinį augimą ir profesijos patrauklumą. Kaip ir visiems kitiems dirbantiesiems, mokytojams atlyginimas bus skaičiuojamas už etatą“, – sakė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.


Daugiau skaitykite čia.