Tinklalapio logotipas
Grįžti

Profesija, iš kurios atstovų robotai darbo niekada neatims
event 2018-06-04 domain Delfi.lt

Profesija, iš kurios atstovų robotai darbo niekada neatims
Viešosiose diskusijose kartais nuskamba nuogąstavimų apie aukštųjų mokyklų „kepamus“ diplomuotus teisininkus, kurie užvėrę savo Alma Mater duris, netrukus keliaujantys tiesiai į darbo biržą. Vis dėlto, tiek praktikuojantys teisininkai, tiek akademinės bendruomenės atstovai tvirtina: tai tėra stereotipas, ir daugelis kontorų bei institucijų kaip tik skundžiasi kvalifikuotų teisininkų trūkumu.

Tai liudija kad ir statistika: kone du trečdaliai Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakulteto absolventų dirba jau studijų baigimo dieną. „Anksčiau advokatų kontoros, bendrovės ir organizacijos darbuotojų ieškodavo tarp ketvirto-penkto kurso studentų, o dabar kalbinami jau ir pirmakursiai. Tai liudija tiek didelę profesionalių jaunų teisininkų paklausą, tiek ir jų trūkumą. Todėl teisės studijos mūsų fakultete buvo ir lieka vienos perspektyviausių“, – tvirtina VU Teisės fakulteto dekanas profesorius Tomas Davulis.
 
Tačiau ar taip liks ir artimiausioje ateityje? Daugelis bendrovių visame pasaulyje ir Lietuvoje, ypač gamybos įmonės, vis plačiau taiko įvairius technologinius sprendimus, kuriais siekiama didinti veiklos efektyvumą pakeičiant žmogaus darbą robotais. Panašių tendencijų matyti ir teisės srityje. Kuriamos ir bandomos dirbtinio intelekto technologijos, programos, padėsiančios ne tik rūšiuoti bei apdoroti teisinius dokumentus, bet ir juos analizuoti bei kurti. Kada galime sulaukti dienos, kai, pavyzdžiui, besiskiriančių sutuoktinių ginče lemiamą žodį tars teisės robotas – visiškai nešališkas, racionalus, neklystantis, ir teisinį išsilavinimą turinčių žmonių reikės vis mažiau?
 
Daugiau skaitykite čia.