Tinklalapio logotipas
Grįžti

Profesorė prabilo apie grėsmę, kurios dažnas nepastebi: mus ištiko sveiko proto praradimas
event 2018-07-04 domain Delfi.lt

Profesorė prabilo apie grėsmę, kurios dažnas nepastebi: mus ištiko sveiko proto praradimas

Stebint diskusijas socialiniuose tinkluose gali susidaryti įspūdis, kad žmonės gyvena skirtingose Lietuvose. Toks gyvenimas burbule, anot specialistų, gali turėti itin skaudžių pasekmių ne tik visuomenei, bet ir nacionaliniam saugumui.

2016 metai, gruodžio 4-oji, Salisburio mieste, Šiaurės Karolinoje 28 metų vyras įėjęs į restoraną išsitraukė pusiau automatinį ginklą AR-15 ir iššovė tris šūvius: pataikė į duris, sieną ir stalą. Sužeistų nebuvo.

Vėliau vyras policijai tikino, kad ieškojo pedofilų, kurie esą padedami tuometinės kandidatės į JAV prezidentus Hillary Clinton, prekiavo ir išnaudojo vaikus. Tačiau jokių pedofilų ten nebuvo - amerikietis patikėjo netikra naujiena. Tokių melagingų naujienų 2016 metais internetinėje erdvėje buvo tiek daug, kad dar šiandien, pradėjus beveik dviem metams, vyksta tyrimas dėl JAV prezidento rinkimų skaidrumo: tiriama ar Rusijos troliai nebuvo prikišę savo nagų ir taip padėjo išrinkti Donaldą Trumpą. O „Facebook“ įkūrėjęs kongrese atsiprašė žmonių, dėl „Cambridge Analytica“ skandalo.

Kaip gi nutiko, kad žmonės patikėjo ne tik netikromis naujienomis, kurias rasdavo socialiniuose tinkluose, tačiau taip įtikėjo, kad buvo pasiruošę šaudyti neegzistuojančius nusikaltėlius?

Ištiko sveiko proto praradimas

Vytauto Didžiojo universiteto Komunikacijos katedros prof. dr. Auksė Balčytienė teigia, kad ši istorija iliustruoja nemalonų faktą: visuomenę yra ištikęs sveiko proto praradimas.

„Emocijos tampa tokiu stipriu varikliu, kad jos nutildo racionalųjį protą, pamina moralę. Tas pasimetimas, kurį mes jaučiame, leidžia eiti nežinia kur ir neaišku, kaip toli“, – teigia profesorė.

Daugiau skaitykite čia.