Tinklalapio logotipas
Grįžti

Profesorius E.Aleksandravičius apie mokytojų užimtą ministeriją: „Galėtumėm eiti kartu“
event 2018-11-30 domain 15min.lt

Profesorius E.Aleksandravičius apie mokytojų užimtą ministeriją: „Galėtumėm eiti kartu“

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos inicijuotas streikas pasiekė kulminacinį tašką. Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį keliasdešimt mokytojų nakvojo Švietimo ir mokslo ministerijos patalpose tam, kad sulauktų ministrės Jurgitos Petrauskienė atsako. Kaip tai vertina akademikai?

Lapkričio 12 dieną prasidėjęs streikas sulaukė atgarsio ne tik mokytojų, bet ir aukštojo mokslo sistemos dalyvių gretose. Mokytojų kova tapo simboliniu protestu prieš visos švietimo sistemos sustabarėjimą.

Profesoriaus, Vytauto Didžiojo universiteto Academia cum laude vadovo, istoriko Egidijaus Aleksandravičiaus teigimu, mokytojų streikas visuomenę moraliai įpareigoja mąstyti apie mokytojų būvį, švietimo turinį.

„Mokytojai, okupuodami ministeriją, apgynė savo garbę“, – pabrėžė jis. „Turim perkelti prie laisvų diskusijų tuos rūpesčius, nes biurokratija jau mus iki liepto galo nuvedė. Toliau nėra kur“, – konstatavo profesorius.

„Tas streikas ir mus prie gėdos stulpo stato“

Jo manymu, net jeigu matyti, kad dalis mokytojų streike susiaurina motyvus iki pragmatinių tikslų, su jais nėra elgiamasi kaip su individais.

„Net jei susiaurinama tiktai iki atlyginimų ir administravimo, etatų formų, net jeigu pasigirsta balsų, kad paties mokytojo būties ir pačių kilniausių idėjų plotmėje čia nelabai kas matyti, nematyti kažkokio ryškesnio riksmo, kad su mokytoju elgiamasi kaip ne su žmogumi iš biurokratijos pusės, tai čia yra dar stipresnis dvasinis motyvas streikui ir pasipiktinimui. Mes, akademiniai žmonės, taip pat, aišku, galėtumėm eiti kartu okupuoti ministerijos. Gal taip ir reikėtų pasielgti“, – svarstė istorikas.

Daugiau skaitykite čia.