Tinklalapio logotipas
Grįžti

Programavimas pradinėse klasėse: normali ir pasiteisinusi praktika pažangiose šalyse
event 2018-10-03 domain 15min.lt

Programavimas pradinėse klasėse: normali ir pasiteisinusi praktika pažangiose šalyse

Programavimas nėra ateitis – tai šių dienų pažangi kalba, kuri yra persmelkusi įvairias sritis ir yra bet kurios perspektyvios profesijos sėkmės pagrindas. Kadangi poreikis dirbti su informacinėmis technologijomis tik didėja, atitinkamai skiriamas ir didesnis dėmesys edukacijoje. Europos mokyklos tinklo (angl. – European Schoolnet) duomenimis, 2020 metais visoje Europoje trūks 800 tūkst. IT profesionalų, o jau šiandien 9 iš 10 darbdavių reikalauja bazinių žinių su kompiuteriais.

Programuoti pradeda jau pradinukai

Jau šiandien 15 Europos šalių turi integruotą programavimą į mokyklinę programą. Lietuvoje – ne išimtis, kur nuo 9-10 klasėse yra galimybė pasirinkti programavimo pradmenų modulį. Tačiau visai šalia esančios kaimynės yra pažengusios septynmyliais žingsniais į priekį – Estijoje nuo 2012 metų, o Švedijoje nuo šių metų buvo įdiegtas programavimas nuo pat pirmos klasės.

Lietuvoje siekiant kelti IT lygį, nemažą įtaką daro ir privačios iniciatyvos. JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge Group“ viceprezidentas Viktoras Gurgždys pasakojo, kad jų įmonė praėjusiais metais įsteigė nemokamą akademiją „Sourcery for Kids“, kurioje 7-12 metų vaikai yra supažindinami su programavimo pagrindais. Anot jo, nepriklausomai nuo to, kur vaikas yra gabus – bent minimalus supratimas IT srityje yra didelis privalumas.

Daugiau skaitykite čia.