Tinklalapio logotipas
Grįžti

Projekte „Pažink valstybę“ – daugiau nei 2000 mokinių
event 2018-10-02 domain Ugdymo plėtotės centras

Projekte „Pažink valstybę“ – daugiau nei 2000 mokinių

2018 m. rugsėjo 27 d. Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centre į susitikimą susirinko šiais metais projekte „Pažink valstybę“ dalyvaujantys mokytojai. Juos pasveikino Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas, akcentuodamas, kad labai svarbu ne tik žinoti valstybės istoriją, stiprinti tautinį identitetą, bet ir kiekvienam piliečiui pačiam aktyviai įsitraukti į valstybės kūrimą.

Projektą „Pažink valstybę“ jau antrus metus vykdo Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras drauge su Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centru ir kitais partneriais. Projekto tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis Lietuvos viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias nacionalines ir regionines problemas, apsvarstyti jų sprendimo būdus. Šiemet projekte dalyvaus 110 mokyklų, daugiau nei 2000 mokinių.

Susitikimo metu pristatytos įvairios valstybės valdymo sritys, mokytojai kartu su įvairių sričių ekspertais iš Lietuvos kariuomenės, Aplinkos ir Krašto apsaugos ministerijų, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Lietuvos banko, Žmogaus teisių stebėjimo instituto, Vilniaus politikos analizės instituto ir Ugdymo plėtotės centro diskutavo apie savo mokyklos bendruomenės aplinkoje kylančias problemas, jų sprendimo būdus, tarėsi, kokios institucijos galėtų padėti jas išspręsti.

Grįžę į savo mokyklas mokytojai kartu su projekte dalyvaujančiais mokiniais gilinsis į problemas, susijusias su viena iš gamtosaugos, krašto gynybos, žmogaus teisių, kibernetinio saugumo, teisėsaugos, kultūros, švietimo, savivaldos, ekonomikos ir finansų sričių savo savivaldybėse.

2018 m. lapkričio pabaigoje projekto dalyvių grupės atvyks į Vilnių ir pagal pasirinktą tematiką nacionalinėse institucijose dalyvaus susitikimuose, kurių tikslas – gilesnė problemos analizė ir pristatymas.