Tinklalapio logotipas
Grįžti

Provincijos moksleiviai turi vienintelę sėkmės kortą, tačiau ji sunkiai pasiekiama
event 2018-06-20 domain Delfi.lt

Provincijos moksleiviai turi vienintelę sėkmės kortą, tačiau ji sunkiai pasiekiama
Peržvelgus Lietuvos abiturientų pažymių vidurkių statistiką, rodos, turėtume švęsti: miesto mokyklų mokiniai vos vos geriau mokosi už rajono moksleivius. Tačiau tuo pat metu Švietimo ir mokslo ministerija tikina, kad Lietuvos mokinių pasiekimų skirtumai savivaldybėse yra vieni didžiausių ne tik Europoje, bet ir tarp visų 72 Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) tyrimuose dalyvaujančių šalių.

Statistika skiriasi
 
Taip pat daugiau kaip pusėje šalies savivaldybių kas penktas dešimtokas nepasiekia net patenkinamo matematikos lygio. „Deja, kaip rodo EBPO PISA tarptautiniai tyrimai, Lietuvos vaikai, augantys socialiai pažeidžiamose šeimose, pasiekia menkesnių mokymosi rezultatų negu jų bendraamžiai iš palankaus socialinio konteksto šeimų. O kaimo vaikams pavyti bendraamžių iš Vilniaus pasiekimų vidurkį prireiktų 2 papildomų mokslo metų“, – rašoma Švietimo ir mokslo ministerijos pranešime spaudai.
 
Tačiau tokios situacijos neparodo abiturientų pažymiai. Elektroninio dienyno „TaMo“ duomenimis, rajonų ir miestų moksleivių pažymiai vargiai skiriasi ir apvalinant, dažniausiai išvedamas toks pat pažymys. Štai lietuvių kalbą ir literatūrą Lietuvos abiturientės moka 7 – rajone 6,7, mieste 6,6. Vaikinams lietuvių kalba sekasi kiek prasčiau – rajone 5,2, mieste 5,5.

Daugiau skaitykite čia.