Tinklalapio logotipas
Grįžti

Psichologė pataria, kokius namų darbus turi atlikti būsimų pirmokų tėvai
event 2018-08-08 domain LRT.lt

Psichologė pataria, kokius namų darbus turi atlikti būsimų pirmokų tėvai

Pernelyg aukšti tėvų lūkesčiai ar bandymai kontroliuoti mokytoją – vienos didžiausių kliūčių, trikdančių sėkmingą pirmoko prisitaikymą mokykloje pirmaisiais mėnesiais, portalui LRT.lt sako ne vienus metus vaikus, paauglius ir šeimas konsultuojanti psichologė Asta Blandė. Anot jos, pirmajai klasei turi ruoštis ir tėvai, o kad vaiko adaptacija vyktų sklandžiau, kai kuriuos namų darbus reikėtų atlikti dar neprasidėjus mokslo metams.

– Būsimų pirmokų tėvai šiuo metu suka galvas, kaip paruošti vaikus mokyklai, o kaip šiam svarbiam įvykiui turėtų pasiruošti patys tėvai?

Antra, tėvams reikia nusiteikti, kad pirmieji du ar trys mėnesiai yra reikšmingi kalbant apie adaptaciją: stebėkite, kaip vaikas jaučiasi, ar noriai kitą dieną keliauja mokytis, ką pasakoja apie santykius su mokytoja ir kitais vaikais, kaip sprendžia ne itin malonias situacijas, kokių emocijų (teigiamų ar neigiamų) dažniau patiria. Apie visa tai reguliariai kalbėkitės ir nespauskite mokytojos ar vaiko būti greitai ir sėkmingai besiadaptuojančiu. Kiekvienas esame skirtingas, tad prie naujovių skirtingai prisitaikome. Jei kyla nerimas, konsultuokitės su mokyklos personalu.

Na, o svarbiausia – patys būkite pozityvūs mokymosi bei mokyklos atžvilgiu ir orientuoti spręsti bei parodyti vaikui, kad visos situacijos turi išeitis ir jis visad gali kreiptis pagalbos.

Daugiau skaitykite čia.