Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ragina nepražiopsoti amžiaus, kada mokytis užsienio kalbą lengviausia
event 2018-06-12 domain Delfi.lt

Ragina nepražiopsoti amžiaus, kada mokytis užsienio kalbą lengviausia
Norite iš tikrųjų išmokti užsienio kalbą? Reikia pradėti kuo anksčiau – dar ankstyvoje vaikystėje. Mokslininkai tiksliai įvardijo amžių, kada mokytis svetimos kalbos paprasčiausia ir veiksmingiausia, skelbia BBC.

Pavyzdžiui, jei norite ne prasčiau nei tikrų tikriausias anglakalbis mokėti anglų kalbos gramatiką, idealus amžius pradėti jos mokytis – iki dešimties. Žmonėms lengviausia naujų dalykų išmokti iki 17-18 metų, vėliau, bėgant laikui, šis gebėjimas vis silpsta ir silpsta.
 
Mokslininkų atlikto tyrimo rezultatai skelbiami žurnale „Cognition“. Jie gauti atlikus 670 tūkst. skirtingo amžiaus ir tautybių žmonių anglų kalbos gramatikos egzamino rezultatus.
 
Siekiant į tyrimą įtraukti kuo daugiau dalyvių, užduotys buvo skelbiamos ir socialiniame tinkle „Facebook“.
 
Eksperimento dalyviams teko nurodyti, ar pateikti anglų kalbos sakiniai yra gramatiškai taisyklingi. Testo pabaigoje jie turėjo nurodyti savo amžių, kiek metų mokėsi anglų kalbos ir kokiomis sąlygomis tai pradėjo daryti.
 
Iš visų dalyvių 246 tūkst. žmonių augo anglakalbėje aplinkoje ir vaikystėje bendravo tik angliškai, likusiems anglų kalba nebuvo gimtoji.
 
Daugiau skaitykite čia.