Tinklalapio logotipas
Grįžti

Regina Statkuvienė: Sizifo darbas mokytojams ir moksleiviams. Už ką?
event 2018-06-06 domain 15min.lt

Regina Statkuvienė: Sizifo darbas mokytojams ir moksleiviams. Už ką?

Sizifas apgaudinėjo Olimpo Dievus ir todėl po mirties buvo pasmerktas amžinam beprasmiam darbui.

O kuo nusikalto Lietuvos mokytojai ir moksleiviai, kad kepinat daugiau nei trisdešimties laipsnių karščiui turi sėdėti tvankiose klasėse ir apsimetinėti, kad dirba? Nedovanotinas aplaidumas, nekompetencija ar sąmoninga politika, kuria siekiama mokyklas paversti klusnių, nemąstančių, neiniciatyvių rinkėjų bei vartotojų kalvėmis, kurias baigę moksleiviai sutiktų dirbti net Sizifo darbus?

Prisiminkime praėjusius metus. Moksleiviai bei mokytojai puikiai numatė, kuo baigsis mechaninis mokslo metų ilginimas – ir protestavo, ir sakė savo argumentus. Politikai jų nepaisė, švietimo ir mokslo ministrė bei premjeras žarstė štai tokius teiginius: „Mokslo metų ilginimas nėra tikslas savaime. Ilginant mokslo metus būtų siekiama tolygiau paskirstyti mokymosi krūvius, sudarant galimybes daugiau laiko skirti praktiniam, patrauklesniam švietimui.

Mes kalbame apie tolygesnį krūvio paskirstymą, kad mokiniams būtų mažiau kenkiančio streso, mokytojams daugiau laiko išeiti programą, daugiau laiko edukacinei veiklai, praktiniam patraukliam mokymui, kad būtų skirtas papildomas laikas sunkumų turintiems mokiniams. Tos visos priemonės susijusios su atstatymu mokslo metų trukmės, kuri kažkada anksčiau buvo Lietuvoje“, – interviu Lietuvos radijui prieš metus sakė S.Skvernelis.

Daugiau skaitykite čia.