Tinklalapio logotipas
Grįžti

Reklaminių filmų kūrėjai: „Tėvai dar ir dabar klausia, kada susirasime normalų darbą“
event 2018-05-16 domain 15min.lt

Reklaminių filmų kūrėjai: „Tėvai dar ir dabar klausia, kada susirasime normalų darbą“

Benas Jankauskas (28 m.) ir Stasys Šlioža (27 m.) – Šiauliuose gerai žinomi reprezentacinių bei meninių trumpo metro filmų apie Šiaulių miestą ir čia veikiantį verslą kūrėjai – teigia, kad studijos universitete žmogų ruošia gyvenimui, bet automatiškai nesuteiks ir neturi suteikti jam darbo vietos. Paragavę duonos privačiame sektoriuje, vaikinai ryžosi mesti patogias darbo vietas ir ėmė plėtoti savo verslą.

2015 m. įkūrę „Getin“ kūrybinę studiją, šie du Šiaulių universiteto absolventai savo užsakovams čia kuria filmus, derindami vaizdą ir pasakojimą, muziką ir emociją. Tai jauni, drąsūs, užsispyrę žmonės, išskirtiniai ne tik savo kūrybiniais darbais, bet ir originaliu žvilgsniu į pasaulį bei verslą Šiaurės Lietuvos regione. Nuoširdus ir atviras pokalbis su lietuvių filologijos ir komunikacijos studijų programą Šiaulių universitete baigusiais kūrėjais parodo, kaip jaunas žmogus gali pats kurti savo verslą, mėgstamoje veikloje pritaikydamas studijų metais įgytas žinias, išsiugdytas savybes ir asmeninius pomėgius. „Gyvenime pasiekti gali visko“, – šypsosi „Getin“ kūrybinės studijos įkūrėjai ir patikslina, kad yra nedidelė sąlyga – reikia labai norėti ir daug dirbti.

Mokykla, studijos ir noras realizuoti save ten, kur labiausiai norisi

„Savo pirmą fotoaparatą nusipirkau dar mokykloje. Tada man buvo gal 17–18 metų. Dirbau per vasaras ir iš kelių vasarų atlyginimų įsigijau tai, ko labai norėjau. Taip pradėjau fiksuoti akimirkas, vaizdus, istorijas. Man tai labai patiko. Ilgainiui paraleliai pradėjau domėtis žurnalistikos sritimi. Norėjau, siekiau ir įstojau į Šiaulių universitetą. Atvirai kalbant, vėliau nebuvau labai pavyzdingas studentas – studijų metais dirbau, todėl teko praleisti šiek tiek paskaitų... Tačiau didelis privalumas buvo tas, kad darbas naujienų portale buvo tiesiogiai susijęs su studijomis universitete. Žurnalistinį darbą susiradau jau antrame kurse. Suderinti darbą su studijomis tikrai įmanoma. Ir tai labiausiai priklauso nuo atitinkamo darbo specifikos“, – pokalbį pradeda S. Šlioža.

Daugiau skaitykite čia.