Tinklalapio logotipas
Grįžti

Jaunųjų žurnalistų programa: išdrįsk tapti komunikacijos nariu!
event 2018-10-12 domain Žinauviska.lt

Jaunųjų žurnalistų programa: išdrįsk tapti komunikacijos nariu!

Ar nori rašyti kiečiau už patį Tolstojų? Svajoji tapti socialinių tinklų nindze? Vieną dieną trokšti savo kamera užfiksuoti ne tik kaip miega mielas kačiukas, bet ir svarbiausius įvykius valstybėje? Tu esi tinkamoje vietoje!

Eurodesk Lietuva kviečia jaunus žmones, norinčius išmokti komunikacijos amato, dalyvauti naujojoje jaunųjų žurnalistų programoje. Toks žurnalistinės programos formatas visiškai neįprastas: visų medijų informacinio raštingumo ir žurnalistikos subtilybių mokysiesi nuotoliniu būdu. Per internetinius seminarus geriausi praktikai pasidalins su tavimi savo veiklos patirtimi ir papasakos, ką turi žinoti, kad taptum šios srities guru. Jeigu seminaruose negalėsi dalyvauti realiu laiku, galėsi juos peržiūrėti kitu metu. Mes juk žinome, kad paroje yra tik 24 val., o tu nori sutalpinti visas 25 val.!

Anketą galima pildyti iki 2018 m. spalio 21 d.

Atrinktus dalyvius kviesime į įvadinį dienos trukmės programos susitikimą, kuris vyks 2018 m. spalio 30 d. Vilniuje. Susitikime dalyvavimas privalomas. Baigiamieji mokymų kursai preliminariai numatyti 2018 m. gruodžio 7–9 d.

Apie programą

Po kiekvienos savaitės seminaro tavęs lauks užduotys. Atlikęs jas, ne tik tobulėsi ir augsi kaip ant mielių, bet ir galėsi gauti skaitmeninius ženklelius, kurie bus įrodymas, kokias kompetencijas įgavai. 

Paskutinę savaitę susitiksime gyvuose mokymuose, kur galėsi keistis patirtimi su kolegomis ir gausi iššūkį – atlikti užduotį ir parodyti, ko tu esi vertas komunikacijos kovos lauke.

Tik negalvok, kad tavo tobulėjimo kelias baigsis po šios programos. Tu būsi laukiamas „Žinau viską“ žurnalistų tinkle, kur galėsi aktyviai veikti, pasakoti istorijas, dalyvauti nacionaliniuose ir tarptautiniuose renginiuose bei mokymų kuruose, toliau kelti savo kompetencijas ir visas savo žinias toliau kolekcionuoti Atvirų skaitmeninių ženkliukų sistemoje.

Dalyvaudamas komunikacijos karių programoje susipažinsi su šiomis temomis: 

 • Žurnalistikos kilmė ir stilius
 • Žurnalisto etika
 • Autorių teisė
 • Informacijos rinkimas ir pateikimo struktūra
 • Komunikacija socialinėse medijose
 • Interviu technika
 • Fotožurnalistika
 • Videožurnalistika
 • Grafinis fasilitavimas
 • Turinio kūrimas
 • Analitinė žurnalistika

Dalyvavimui programoje reikės skirti po 2–4 val. per savaitę.

Ar gausiu sertifikatą, ar kitokį mokymosi įrodymą?

Gausi ne tik sertifikatą, bet daug daugiau! Visos programos metu rinksi interaktyvius Atvirtus skaitmeninius ženkliukus. Atviri skaitmeniniai ženkliukai – tai standartas, pripažįstantis ir patvirtinantis mokymąsi ir pasiekimus, naudojamas net didžiausių pasaulio korporacijų. Tai skaitmeninis mikro-sertifikatas, kuris gali pažymėti interesus, kompetencijas ir pasiekimus internete, o vėliau jais dalintis.

Kokie yra atrankos reikalavimai?

 • Prisijungdamas prie programos, įsipareigoji dalyvauti bent 80 proc. veiklų.
 • Dalyvauti gali, jei tau 15–17 m.
 • Dalyviui taikomas simbolinis 40 Eur mokestis. Visas kitas išlaidas (apgyvendinimo, maitinimo, kelionės, renginio vietos, technikos, sertifikavimo ir pan.) finansuoja Eurodesk Lietuva.
 • Ieškome jaunų žmonių, kurie nebūtinai turi patirties ar nori tapti žurnalistais. Svarbiausia, kad trykštum noru tobulėti komunikacijos srityje.

Ar patirsiu papildomų išlaidų?

Ne. Pagrindinis tavo finansinis indėlis į programą yra 40 Eur dalyvio mokestis. Visas kitas išlaidas (apgyvendinimo, maitinimo, kelionės, renginio vietos, technikos, sertifikavimo ir pan.) finansuoja Eurodesk Lietuva. Dalyvio mokestis bus mokamas tuomet, jei būsi atrinktas.

Negali susimokėti dalyvio mokesčio? Nenusimink, Eurodesk Lietuva gali kompensuoti dvi vietas programoje mažiau galimybių turintiems jaunuoliams.

Ar visą laiką būsiu vienas?

Programos metu tikrai nebūsi vienas. Visą laiką tave lydės redaktorė, su kuria galėsi tartis, bendrauti ir gauti pagalbos atliekant namų darbus.Taip pat tu prisijungsi prie „Žinau viską“ žurnalistų tinklo, kuriame dirba aktyvių, draugiškų ir įdomių jaunų žmonių komanda!

Kas yra „Žinau viską“ jaunieji žurnalistai?

„Žinau viską“ jaunųjų žurnalistų tinklas – tai jauniems žmonėms pritaikytas formatas, buriantis jaunuosius žurnalistus: kūrybingus, iniciatyvius jaunus žmones, norinčius įgyti komunikacijos, informavimo, žurnalistinės patirties, išmokti kurti ir skleisti informaciją, tobulėti pasirinktoje srityje, kurti darbus tolimesnei karjerai. Jaunųjų žurnalistų darbai publikuojami www.žinauviską.lt portale. Jaunųjų žurnalistų tinklo nariai dalyvauja Eurodesk Lietuva renginiuose bei turi galimybę išvykti į tarptautinius mokymo kursus.

Šaltiniai: Eurodesk Lietuva.