Tinklalapio logotipas
Grįžti

Rima Urbonaitė: 3 politikos ir politikos mokslų mitai
event 2018-04-18 domain 15min.lt

Rima Urbonaitė: 3 politikos ir politikos mokslų mitai

Mykolo Romerio universiteto (MRU) Viešojo valdymo fakulteto Politikos instituto lektorės Rimos Urbonaitės komentarai per radiją, televiziją ir naujienų portaluose užkliūva net tiems, kurie sako politika nesidomintys, arba įsitikinę, kad komentuoti Lietuvos ir pasaulio politikos aktualijas ir procesus gali kiekvienas. Su pačia Rima kalbamės apie populiariausius politikos mokslų stereotipus ir mitus.

– Rima, ar tikrai politika yra visiškas nuobodus ir nevertas dėmesio reikalas?

– Visai neseniai teko išgirsti mintį, jog politika – velniškai seksualus reikalas (šypsosi). Iš pradžių kiek suglumino tokia frazė. Kai kuriems politikoje esantiems, nuo tokio pareiškimo gal net silpna pasidarytų. Bet taip, tai dinamiškas, kupinas ginčų, aistrų ir labai emocingas procesas. Aišku, monotonijos irgi pasitaiko, bet dar klausimas, kur jos daugiau... Tačiau vis dėlto tai, kas vyksta politikoje, be galo svarbu kiekvieno mūsų gyvenime. Kaip gali būti neįdomu tai, nuo ko priklauso, kaip tu gyveni ir gyvensi ateityje, kaip gyvens tavo vaikai? Ir kuo daugiau domiesi politika, tuo ji tampa įdomesnė.

– Bet jaunimas ko gero su tokia nuomone nesutiktų... Daugelis jų pasakys, kad tai jiems visiškai neįdomu.

– Jie patys kartais nežino, kaip jiems tai įdomu. Tiesiog su jaunimu reikia kalbėtis ir užduoti tinkamus klausimus ir jų klausyti. Nustebtumėte išgirdę, jog save apolitšku pristantis jaunimas puikiai žino kai kuriuos ministrus ir turi tvirtą nuomonę. Jie švietimo sistemos problemas jums pristatytų geriau nei pati ministrė. Tiesiog, kai suaugusieji politiką pristato bendru pavadinimu „visi jie vagys“, tai nieko kito tikėtis ir negalime. Bet tereikia tinkamo priėjimo ir jaunimas gali tapti ne tik besidominčiu, tačiau ir dalyvaujančiu (kai kurių politikų siaubui).

Daugiau skaitykite čia.