Tinklalapio logotipas
Grįžti

Rimantas Vaitkus: Mokytojas – prestižinė profesija? Baikit, nemanau
event 2018-03-06 domain 15min.lt

Rimantas Vaitkus: Mokytojas – prestižinė profesija? Baikit, nemanau

Paskaičius, ką Švietimo ir mokslo ministerija siūlo, kad mokytojo profesija po kelerių metų taptu prestižine, norisi tik numoti ranka. Vėl kalbama lozungais ir užkeikimais, o siūlomos jau girdėtos priemonės, dėl kurių buvo sutarta prieš kelerius metus. Galima tik pagirti ministeriją, kuri pagaliau pripažino, kad mokytojai uždirba tikrai nedaug.

„Būtina, kad mokyklose dirbtų aukščiausio lygio profesionalai“ – teigia ministrė. Su šiuo lozungu galima sutikti. Ir čia pat manoma, kad tai padės padaryti naujai kuriami pedagogų rengimo centrai. Tačiau tokie naujai parengti mokytojai (tai nutiks po 4 metų) geriausiu atveju per metus pakeis tik 1-2 proc. į pensiją išėjusių jų kolegų. O kaip „aukščiausio lygio profesionalais“ per kelerius metus taps likusieji 99 proc.?

Ta stebuklinga lazdele ministerija linkusi laikyti galimybe keliems šimtams dirbančiųjų mokytojų įgyti antrąją specialybę. Žiūrint į siūlomus skaičius, iki 2025 metų taip „atsinaujintų“ keli tūkstančiai mokytojų. Žinoma, tik tuo atveju, jei pasibaigus Europos struktūrinių fondų finansavimui šią naštą perkelsime ant nacionalinio biudžeto. O ką darys likusieji keliasdešimt tūkstančių „neatnaujintų“ mokytojų?

Daugiau skaitykite čia.