Tinklalapio logotipas
Grįžti

Rinktis mokytojo specialybę vilios užsienio dėstytojais, laboratorijomis ir stipendijomis
event 2018-06-20 domain 15min.lt

Rinktis mokytojo specialybę vilios užsienio dėstytojais, laboratorijomis ir stipendijomis

Akivaizdu, jog Lietuvoje reformų reikia ne vien mokytojų atlyginimo srityje – praėjusiais metais Lietuvos universitetai į ugdymo krypčių studijų programas priėmė mažiau nei 400 studentų. Besirenkančių mokytojo profesiją mažėja jau daugelį metų ir kiekvieną rugsėjį vis ryškiau juntamas mokytojų trūkumas. Todėl Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatyti trys būsimi nacionaliniai pedagogų rengimo centrai ir naujovės pedagogų rengimo bei jų kvalifikacijos kėlimo sistemoje.

Nuo rugsėjo mokytojai bus ruošiami kitaip

„Kokį žmogų XXI – ajame amžiuje turi rengti švietimo sistema? Atsakymo į šį klausimą ieško net tos šalys, kurios laikomos turinčiomis geriausias švietimo sistemas. Negalime ignoruoti to, kad pasaulis nuolat keičiasi. Švietimas yra visą gyvenimą trunkanti kelionė“, – tokiais žodžiais renginį pradėjo švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Ministrė pripažino, jog siekiant išspręsti švietimo srityje kylančias problemas reikės keisti ne vieną dokumentą – ant Vyriausybės narių darbo stalų netrukus guls mokyklų finasavimo klausimai, bus persvarstoma mokytojų karjeros sistema, parengta nauja apmokėjimo tvarka.

Numatytos ir mokytojų rengimo permainos. Kad mokyklose dirbtų motyvuoti ir gerai parengti pedagogai, įgyvendinamas naujas mokytojų rengimo ir karjeros modelis. Jau nuo šiemet pradeda veikti , trys nauji pedagogų rengimo centrai Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose. Jie veiks Vilniaus universitete, Vytauto Didžiojo universitete ir Šiaulių universitete. Šiuose centruose ne tik bus rengiami nauji mokytojai, tačiau ir keliama esamų mokytojų kvalifikacija.

Daugiau skaitykite čia.