Tinklalapio logotipas
Grįžti

Robertas Dargis: Lietuva yra donoras, atiduodantis brangiausią turtą – protą
event 2018-11-06 domain Delfi.lt

Robertas Dargis: Lietuva yra donoras, atiduodantis brangiausią turtą – protą
Technologijų amžiuje sėkmingos karjeros greitis yra daug didesnis nei buvo tarybiniais laikais, o pasaulį šiandien valdo technologijos ir idėjos. Tuo įsitikinęs Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, kalbėdamas KTU Karjeros dienose. Visgi jis atkreipia dėmesį, kad lietuviams vis dar trūksta verslumo ir platesnio idėjos matymo, nes esą mokyklose to niekas nemoko.

Mokytojams trūksta žinių
 
„Puikiai atsimenu, kai baigėme savo institutus ir universitetus, viskas buvo surikiuota pagal tarybinės paskirstymo sistemos planą – pasakydavo, kur tu važiuosi, ką darysi, kokią algą gausi. Tad tikrai gerai žinojai, kad 5 metus dirbsi ten, paskui dar tiek pat kitur. Dabar pasaulis pasikeitęs ir svarbiausia, kad turėtum idėją. Jei mes Lietuvoje turėtume žymiai daugiau idėjų nei šiandien turime, tai valstybės generuojamas produktas būtų daug didesnis“, – įsitikinęs R. Dargis.
 
R. Dargio teigimu, lietuviai stokoja verslumo ir matymo, kaip veikti, toliau horizonto. Jis sako, kad itin gerai veikiame prieigos zonoje – savo artimoje aplinkoje, tačiau jei norime padaryti masto ekonomiką, reikia daug platesnės vizijos. Verslininko įsitikinimu, šiandien švietimo sistemoje per mažai kalbama apie verslą ir ekonomiką.

Daugiau skaitykite čia.