Tinklalapio logotipas
Grįžti

Rolandas Kučiauskas: Etatinis modelis. Atlyginimai mokytojams nemažės
event 2018-09-06 domain 15min.lt

Rolandas Kučiauskas: Etatinis modelis. Atlyginimai mokytojams nemažės

Esu tarp tų, kurie palaiko etatinio mokytojų darbo apmokėjimo įvedimą. Pritariu tam, kad mokyklose turime galimybę kalbėtis ir tartis. Šiuo atveju – dėl veiklų, kurias vykdysime kitais mokslo metais.

Mokinių ugdymas – ne tik pamokų vedimas. Ugdymo procesas apima veiklas ne tik klasėse. Kalbame apie visuminį mokinio ugdymą, mokyklos socialinį kontekstą. Svarbu, kad mokytojas ugdymo tikslais gali su mokiniais lankytis muziejuose, teatruose, sportinėse varžybose ir šios veiklos yra apmokamos.

Esame galbūt iš tų 5 proc. Lietuvos mokyklų, kurios yra didžiausios. Mūsų gimnazijoje, skaičiuojant kartu su vidurinio ugdymo skyriumi, šiais mokslo metais mokosi 1120 mokinių, dirba 92 mokytojai. Įvedus etatinį darbo užmokesčio modelį, atlyginimas, preliminariais mūsų skaičiavimais, mokytojams neturėtų mažėti. Tačiau, mokytojams, kurie turi mažiau kontaktinių pamokų negu praėjusiais mokslo metais arba atvirkščiai – didesnį, darbo užmokestis keisis. Dėl situacijos aiškumo, siekiant galutinių susitarimų su mokytojais dar reikia sulaukti oficialių etatų ir lėšų dydžių iš ŠVIS duomenų bazės.

Daugiau skaitykite čia.