Tinklalapio logotipas
Grįžti

Rudens lygiadienį tūkstančiai moksleivių leisis į žygį
event 2017-09-19 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Rudens lygiadienį tūkstančiai moksleivių leisis į žygį

Jau šį penktadienį, rugsėjo 22 d. Neries regioniniame parke vyks nacionalinis moksleivių žygis į piliakalnius. Pasirinktą 5 arba 10 kilometrų maršrutą įveikti ketina daugiau nei 2,3 tūkstančio moksleivių ir mokytojų – 72 šalies mokyklų komandos iš visų Lietuvos regionų.

Žygeiviai startuoja 10.00–11.00 val. Ąžuolo kalne. Pradinukai renkasi 5 km., vyresniesieji –10 km. ilgio maršrutus. Keliaujančių moksleivių laukia daugybė įvairių patirčių ir išbandymų: įtraukiančios vilkelių žaidynės ir žongliravimo pamokos, kūrybinės verpimo verpstukų, žvejų tinklams gramzdinti skirtų molinių svarelių ar šiaudinių sodų dirbtuvėlės. Žygeiviai galės išgirsti apavo istoriją, stebėti, kaip ant molinio pado senovėje buvo kepama duonelė, išbandyti senovinius lauko žaidimus. Kelionė truks 2–5 val. Visi dalyviai gaus Žygeivio diplomus bei medalius.

„Žygį į piliakalnius rengiame, nes norime padėti vaikams patirti buvimo gamtoje malonumą – stebėti Neries regioninio parko gamtos grožybes, prisiliesti prie senųjų papročių ir amatų, pajusti piliakalniuose vykusių istorinių žygdarbių drąsą, – apie žygio tikslus pasakoja jo organizatorė Vilma Smaliukienė. – Žygis padeda sudominti ir suvienyti moksleivius, skatina jų smalsumą, norą savarankiškai priimti sprendimus, prisiimti atsakomybę už grupę, lavina kitus emocinius bei socialinius gebėjimus“.

Moksleivių žygis – Piliakalnių metams skirto nacionalinio moksleivių festivalio „Piliakalnių Lietuva“, kurį rengia Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Švietimo ir mokslo ministerija, Neries regioniniu parku bei Valstybine kultūros paveldo komisija, dalis.