Tinklalapio logotipas
Grįžti

Rūta Andriuškevičienė. Atviras mokytojos laiškas Seimo nariams
event 2018-06-21 domain Delfi.lt

Rūta Andriuškevičienė. Atviras mokytojos laiškas Seimo nariams
Rašau Jums dėl esminio dalyko, kuris liko nė karto nepaminėtas, kalbant apie etatinį mokytojo apmokėjimo modelį – dėl švietimo kokybės. Nes tai, ką dabar stebime, verčia nerimauti, kad ji ir toliau prastės. Pasidalinsiu pastabomis iš mokytojo pozicijų.

Pirmiausia, mokyklos tapo renginių organizavimo įmonėmis, pamirštant, kad pirmasis mokyklos tikslas – mokyti ir mokytis. Nuo tada, kai mokiniai tapo mūsų „klientais“, o mokytojai – „paslaugos tiekėjais“, mokyklose rungtyniaujama, kas ves daugiau renginių. Dažnai jiems ruošiamasi pamokų metu, kartais renginiai vyksta ir per pamokas. Kaip tai susiję su etatiniu apmokėjimu? Nes suvienodinant kontaktinių ir nekontaktinių valandų įkainius yra nuvertinama pamoka, kaip svarbiausia mokytojo veiklos sritis.

Todėl mes, mokytojai, siūlome didinti kontaktinių pamokų koeficientą ir skirti daugiau valandų pasiruošimui pamokoms. Mokytojai nori perteikti mokiniams naujausias žinias naujausiomis technologijomis, o tam reikia papildomo laiko. Susitelkime į mokymą ir mokymąsi.
 
Daugiau skaitykite čia.