Tinklalapio logotipas
Grįžti

S.Skvernelis: jaunuoliai renkasi populiarias, o ne reikalingas profesijas
event 2018-09-24 domain 15min.lt

S.Skvernelis: jaunuoliai renkasi populiarias, o ne reikalingas profesijas

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad jaunuoliai renkasi ne valstybei reikalingas studijas, o populiarias, dėl to dalis valstybės finansuojamų studijų vietų lieka neužimtos.

Klausimą apie valstybės finansuojamas studijas švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei bei premjerui Sauliui Skverneliui ketvirtadienį Seime Vyriausybės valandos metu uždavė Švietimo ir mokslo komiteto narys Gintaras Steponavičius.

„Pasibaigė priėmimas į aukštąsias mokyklas ir profesines mokymo įstaigas. Ir nepaisant šios Vyriausybės deklaruotų tikslų dėl didesnio prieinamumo prie bakalauro nemokamų studijų, ir kitų rodiklių, mes turime 4,5 tūkst. neužpildytų valstybės finansuojamų vietų universitetuose ir kolegijose. Naujausi duomenys – 3 tūkst. valstybės finansuojamų neužpildytų vietų profesinėse mokyklose. Gerbiamas premjere, gerbiama ministre, kokios jums pirmos išvados peršasi matant tokią situaciją?“ – teiravosi parlamentaras.

Premjeras, atsakydamas G.Steponavičiui, svarstė apie tai, kad jaunuoliams sunku atsiriboti nuo sąvokos „populiari profesija“, nors esą vertėtų rinktis studijas, atsižvelgiant į perspektyvas darbo rinkoje.

„Dar matyt sunku mūsų jauniems žmonėms atsiriboti nuo tos „populiarios profesijos“ ir galbūt „valstybei reikalingos“ [...]. Matyt, dar nėra įsitikinimo, kad tos profesijos, kurios valstybės finansuojamos, kurios šiandien reikalingos darbo rinkoje, jos turi ateitį“, – dėstė S.Skvernelis.

Daugiau skaitykite čia.