Tinklalapio logotipas
Grįžti

Šaltas dušas universitetams: studentai išsakė savo nuomonę
event 2018-04-16 domain Delfi.lt

Šaltas dušas universitetams: studentai išsakė savo nuomonę
Tik mažiau nei pusė studentų mano, kad aukštasis mokslas padės tinkamai pasiruošti darbo rinkai. Dar pesimistiškiau skamba studentų viltys pasirengti darbui užsienyje – tuo tiki tik penktadalis.

Labiausiai savo aukštojo mokslo nauda nacionalinei rinkai, remiantis „Eurostudent VI“ (2016-2018 m.) tyrimo duomenimis, tiki gruzinai – apie 80 proc. O mažiausiai – rumunai – apie 40 proc.
 
Lietuviai patenka tarp mažiausiai tikinčių aukštojo mokslo nauda nacionalinei darbo rinkai, pesimistiškiau už lietuvius galvoja tik rumunai. O štai pasiruošimą tarptautinei darbo rinkai lietuviai vertina prasčiausiai iš apklaustųjų. Tuo tiki tik 22 proc. apklaustųjų.
 
Kiek geriau tai vertina vengrai, norvegai ir lenkai. Geriausiai – suomiai, tik šiek tiek nuo jų atsilieka gruzinai.

Lietuvių pasitikėjimas aukštojo mokslo nauda darbo rinkos atžvilgiu gerokai žemesnis bei bendras vidurkis. 56 proc. Europos studentų mano, kad aukštasis mokslas padės pasiruošti nacionalinei darbo rinkai, tarptautinei – 35.
 
Ir nors Lietuvos studentai universitetams mostelėjo kritikos strėlių, DELFI kalbinti specialistai situaciją piešia daug spalvingiau. Esą patys studentai negali to įvertinti.
 
Daugiau skaitykite čia.