Tinklalapio logotipas
Grįžti

Šarūnas Liekis. Klastojant švietimo reformą
event 2018-10-10 domain Delfi.lt

Šarūnas Liekis. Klastojant švietimo reformą

Dar niekada istorijoje žinios mums nebuvo tokios prieinamos ir neturėjome galimybės taip lengvai stebėti, kas vyksta pasaulyje čia ir dabar.

Tačiau taip lengvabūdiškai ir negrabiai kaip Lietuva švietimo reikalus tvarko nedaugelis valstybių. Esame panašūs į izoliuotos salos gyventojus, kurie pirmą kartą susikonstravo plaustą ir ketina leistis vandenynan, neturėdami nei žemėlapio, nei kompaso.

Kaip žinia, dėl demografinės duobės ir didėjančios emigracijos stojančiųjų kiekvienais metais iki 2021 m. tik mažės. Tam, kad būtų užtikrintas sklandus darbas visose grandyse, reikia, kad į darbo rinką kasmet patektų apie 25 tūkst. absolventų, turinčių aukštąjį išsilavinimą. Jei šiais metais į aukštąsias mokyklas įstojo 20,8 tūkst. studentų, nesunku suskaičiuoti, kad jau dabar rinkos poreikiai nėra užtikrinami.

Alternatyva būtų užsienio studentų įliejimas į aukštojo mokslo sistemą – taip daro Lenkija, Švedija, Kanada, JAV, Taivanis, Jungtinė Karalystė ir daugelis kitų valstybių.

Šios valstybės skiria milijardus pritraukti talentingiems studentams iš kitų šalių. Mūsuose bando net savus išvaikyti. Su tokiu finansavimu, kuris yra neadekvatus net vietiniams, nelabai ką ir pritrauksi. Atskiri aukštojo mokslo tarptautinimo pavyzdžiai, kad ir Vytauto Didžiojo ar Lietuvos sveikatos mokslų universitetai, negali pasukti atgal sisteminės nuskurdinimo ir galimybių studijuoti aukštosiose mokyklose ribojimo politikos, kuri bet kuriam sveiko proto užsienio studentui yra nepatraukli.

Daugiau skaitykite čia.