Tinklalapio logotipas
Grįžti

Saulės miestas ruošia ateities specialistus: studentų darbai pristatomi tarptautinėse parodose
event 2018-06-04 domain 15min.lt

Saulės miestas ruošia ateities specialistus: studentų darbai pristatomi tarptautinėse parodose

Sakoma, kad geriausi dalykai dažniausiai pasirodo esantys ne taip ir toli, reikia tik atidžiau į juos pažvelgti. Ši taisyklė tinka ir renkantis studijas. Vilioja, atrodo, neišsemiamos tolimesnių didmiesčių galimybės? Tiek pat (o gal dar daugiau) galima turėti ir išnaudojus tai, kas yra gerokai arčiau.

Miestas, patogus gyventi

Šiauliai – vienas iš keturių didžiųjų Lietuvos miestų, įsikūręs beveik pačiame Lietuvos centre, mažiau nei už dviejų šimtų kilometrų nuo Latvijos sostinės Rygos, vos pusantros valandos kelio iki pajūrio.

Tai kompaktiškas miestas, visuomeniniu transportu jį galima pervažiuoti vos per pusę valandos. Talkšos ežeras ir jo pakrantė, Šiaulių centre esantis bulvaras – vietos, kuriose jauni žmonės mielai leidžia savo laisvalaikį. Aktyvaus poilsio mėgėjams skirtos vandens pramogos, mieste gausėja renginių, edukacinių užsiėmimų.

Aišku, mobilumo Šiauliuose paprastumas dar nėra viskas. Vertinant miesto patrauklumą abiturientams, svarstantiems apie karjeros galimybes, reikia atsižvelgti į du esminius aspektus: kitus gyvenimo čia ypatumus ir studijų kokybę.

Daugeliui tėvų svarbu, kad vaiko išsilavinimas nereikalautų didžiulių materialinių investicijų. Šiauliuose gyvenimas, palyginti su kitais didžiaisiais Lietuvos miestais, tikrai yra pigesnis: mažiau reikia mokėti už kelionę visuomeniniu transportu, pigesnė būsto nuoma.

Daugiau skaitykite čia.