Tinklalapio logotipas
Grįžti

Savivaldybių bendradarbiavimo renginys Kalvarijoje
event 2017-12-12 domain Lyderių laikas

Savivaldybių bendradarbiavimo renginys Kalvarijoje

Gruodžio 7 d. Kalvarijos gimnazijoje įvyko projekto „Lyderių laikas 3“ I srauto (Pietų Lietuvos) savivaldybių bendradarbiavimo renginys, kuriame dalyvavo Alytaus miesto, Alytaus rajono, Kalvarijos ir Kazlų Rūdos savivaldybių kūrybinės komandos. Renginys suteikė puikias galimybes komandoms ne tik susipažinti, bet ir aptarti, kaip sekasi organizuoti darbą, taip pat kurti pokyčio projektus, pasidalyti įžvalgomis apie jų aktualumą ir tikslingumą įgyvendinant sisteminį pokytį savo savivaldybėje.

Sveikindama bendradarbiavimo renginio dalyvius Kalvarijos savivaldybės administracijos Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėja Danutė Lisauskienėlinkėjo sėkmės ir atkaklumo, o Kalvarijos gimnazijos direktorė Dijana Kavaliauskienė kvietė atrasti pusiausvyrą tarp esamos ir norimos situacijos. Susirinkusiuosius prasmingai pasveikino ir gimnazijos mokiniai, pristatydami pačių sukurtą vienos minutės vaizdo siužetą apie Lietuvą, kuriame tilpo gausybė faktų, raginančių didžiuotis savo šalimi.

20171207 bendrad sav Kalvarijoje2

Kūrybinės komandos aktyviai įsitraukė į diskusijas apie rengiamų pokyčio projektų temas, šiais projektais sprendžiamas problemas ir laukiamus rezultatus. Didelį susidomėjimą kėlė pasirinktos pokyčio projekto temos: Alytaus miesto – Besimokančios bendruomenės modelio kūrimas ir taikymas, gerinant mokinių pasiekimus, ugdant mokėjimo mokytis kompetencijąAlytaus rajono– Praktinių metodų taikymas mokinių įtraukimui ir geresniems rezultatamsKalvarijos – Besimokančių švietimo įstaigų bendradarbiavimas Kalvarijos savivaldybėje – vaiko pažangaiKazlų Rūdos – Nuoseklus bendradarbiavimas stiprinant mokinių asmeninę ir mokėjimo mokytis kompetencijas. Dirbdami grupėse komandų nariai pasidalijo nuomonėmis apie, jų manymu, įdomius ir naudingus pokyčio projektų aspektus, aptarė kylančius klausimus ir galimus trikdžius, išsakė pasiūlymų.

 

Renginyje dalyvavusi projekto „Lyderių laikas 3“ tyrėjų komandos vadovė dr. Jūratė Valuckienė (Šiaulių universitetas) pristatė ką tik atlikto tyrimo „Profesinio kapitalo raiška I srauto savivaldybėse“ rezultatus. Pasak renginio dalyvių, tyrėjų įžvalgos padėjo pasitikrinti išsikeltas pokyčio projektų temas ir davė idėjų, kokios priemonės būtų veiksmingiausios siekiant norimų rezultatų.

20171207 bendrad sav Kalvarijoje4

Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Renata Pavlavičienė pristatė projekte „Lyderių laikas 2“ dalyvavusios Prienų rajono savivaldybės sukurtą unikalų lyderystės plėtros modelį „Mokytojų kūrybiškumo ir lyderystės plėtra Prienų rajone“. Kalbėdama apie šio modelio tęstinumą ir jo poveikį pranešėja drąsino renginio dalyvius naujoms lyderystės iniciatyvoms.

Aptardami bendradarbiavimo renginį kūrybinių komandų nariai džiaugėsi, kad išsiveža iš jo labai daug. Jie minėjo, kad grįžę dar tikslins ir konkretins pasirinktas temas, daug dėmesio skirs tyrimo rezultatų analizei, konkretiems laukiamiems rezultatams numatyti, aiškiems priemonių planams rengti.

Renata Pavlavičienė
projekto „Lyderių laikas 3“ savivaldybių kuratorė