Tinklalapio logotipas
Grįžti

Seimas po pateikimo pritarė Šiaulių ir Vilniaus universitetų sujungimui
event 2018-05-16 domain Lrytas.lt

Seimas po pateikimo pritarė Šiaulių ir Vilniaus universitetų sujungimui

Seime kelią toliau skinasi aukštojo mokslo tinklo pertvarka. Jau pritarta dalies universitetų sujungimui, o antradienį spręsta dėl Šiauliuose ir Vilniuje esančių aukštųjų mokyklų. Parlamentui pateiktas Šiaulių universiteto (ŠU) reorganizavimo prijungimo prie Vilniaus universiteto (VU) būdu projektas. Po pateikimo jam pritarta.

 Tiek Vilniaus universiteto, tiek Šiaulių universiteto tarybos yra išreiškusios palaikymą šiam siūlymui.

„Rankose turiu ŠU tarybos nutarimą, kuriame palaikomas Vyriausybės siūlymas reorganizuoti. ŠU rektorius įpareigojamas sudaryti sąlygas ir imtis priemonių ŠU reorganizavimo prijungimo prie VU būdu sąlygoms parengti“, – kalbėjo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša, pridurdamas, kad turi ir analogišką VU dokumentą.

Be pinigų nesusijungs

Paklaustas, kiek lėšų gali reikėti universitetų sujungimui, E.Jovaiša sakė, kad nė vienas universitetas neapsieis be tam tikrų reformos kaštų, nes pertvarka yra procesas, kurį palaikyti reikia pinigų.

„Klausimas, kiek daug tų pinigų reikia ir kam jie skiriami? Gali būti skiriami plėtrai ar jie iš tikro skiriami jungimai. Trečiadienį galutinai Vyriausybėje šie dalykai turi būti sudėlioti. Nė vienas universitetas nebus jungiamas be pinigų“, – pabrėžė parlamentaras.

Jis teigė, kad regioniniai universitetai yra itin svarbūs. Anot E.Jovaišos, prijungimu prie VU toli gražu neketinama sunaikinti ŠU, priešingai – jį sustiprinti. Nuostatose nurodoma, kad po sujungimo dabartinis ŠU taps Vilniaus universiteto Šiaulių akademija. Ją valdytų paskirtas direktorius.

Daugiau skaitykite čia.