Tinklalapio logotipas
Grįžti

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui įvesti mokytojų etatinio darbo užmokesčio modelį
event 2018-06-26 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui įvesti mokytojų etatinio darbo užmokesčio modelį

Seimas po svarstymo pritarė Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir Švietimo įstatymų pataisoms (projektai Nr. XIIIP-2181(2), Nr. XIIIP-2182(2), kuriomis siūloma nuo šių metų rudens įvesti mokytojų etatinio darbo apmokėjimo modelį.

Siekiant teisingai ir adekvačiai įvertinti visas mokytojui nustatytas pareigas, siūloma visas mokytojo etato valandas, kontaktines ir nekontaktines, apmokėti vienodu įkainiu.

Projektais nustatoma, kad mokytojo darbo užmokestį sudarytų pareiginės algos pastovioji dalis, o kintamoji dalis būtų nenustatoma. Mokytojų pareiginių algų pastoviosios dalies koeficientai būtų nustatomi už 36 valandas (kontaktines ir nekontaktines) per savaitę, 1 512 – per mokslo metus. Pareiginių algų pastoviosios dalies koeficientai būtų nustatyti atsižvelgiant į pedagoginio darbo stažą ir kvalifikacinę kategoriją.

Per ateinančius dvejus metus papildomai mokytojų atlyginimams bus skirta 95 mln. Eur, iš jų 17,4 mln. Eur – jau nuo šio rugsėjo 1 d. Aiškinamajame rašte pažymima, kad jau kitąmet mokytojų vidutinis atlyginimas augs 20 proc. ir peržengs 1 000 Eur ribą. Toks augimas numatytas pereinant prie mokytojų etatinio darbo užmokesčio sistemos modelio, kai mokytojams bus atlyginama už visus atliekamus darbus, ne tik pamokas, ir pasiruošimą joms.

Pakeitimais numatoma reglamentuoti, kokios veiklos ir funkcijos sudaro mokytojo etatą, nustatoma darbo krūvio sandara, įvardijami kriterijai, kuriais remiantis algos pastoviosios dalies koeficientai būtų didinami dėl veiklos sudėtingumo, nurodoma, kokios bendros įstatymo nuostatos taikomos mokytojams už papildomą darbo krūvį ir kt.

Mokytojai, dirbantys pagal bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir neformaliojo (išskyrus mokytojus, dirbančius pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas) švietimo programas, yra vieninteliai viešojo sektoriaus darbuotojai, kuriems atlyginimas skaičiuojamas ne už etatą, o už tarifikuotas valandas. „Šiuo metu mokytojo atlyginimo dydis priklauso nuo kiekvienos pedagoginės valandos. Trečdalis mokytojų uždirba tik apie keturis šimtus eurų atskaičius mokesčius, nes jų pamokų krūvis mažas“, – teigiama dokumento aiškinamajame rašte. Pasak pataisų iniciatorių, mokytojų, kurie dirba visu etatu, tai yra turinčių 36 pamokas, šiuo metu yra tik 5 proc.

Pritarus projektams po svarstymo galutinis balsavimas dėl naujų nuostatų priėmimo numatytas iki birželio 30 d.