Tinklalapio logotipas
Grįžti

Seimas sukilo prieš turtingus tėvus: nori atimti finansavimą iš privačių darželių
event 2018-09-11 domain tv3.lt

Seimas sukilo prieš turtingus tėvus: nori atimti finansavimą iš privačių darželių

Seime jau kalbama, kad laikas nustoti mokesčių mokėtojų pinigais finansuoti milžiniškus pelnus besikraunančias privačias mokyklas ir darželius. Esą turtingieji tegu leidžia savo vaikus į tokias įstaigas, kokias nori, bet tuomet viską lai apsimoka patys.

Privačių įstaigų vadovai gąsdina, neva praradę valstybės finansavimą turės užsidaryti, o švietimo ministrė aiškina, esą apmokėti ir vargšų, ir turtingų vaikų švietimą liepia Konstitucija.

Štai parlamentaras Algirdas Sysas sako, kad valstybinėms mokykloms trūkstant pinigų, neleistina remti turtingų mokinių, kurių tėvai patys gali susimokėti už mokslą. Iki šiol vadinamąjį mokinio krepšelį – 1000 eurų per metus už kiekvieną vaiką – gaudavo tiek valstybinės, tiek privačios mokyklos.

„Pirmiausia viešąjį sektorių reikėtų stiprinti. Tada nelygios konkurencijos, atsiranda mokinių segregacija, išskaidymas, dalinimas, kažkas negali gauti normalaus išsilavinimo. Valstybė turi koncentruotis, kad visi gautų. O jei kažkas nori pagerinto, tegu moka už savo pinigus“, – kalbėjo socialdemokratas A. Sysas. 

Daugiau skaitykite čia.