Tinklalapio logotipas
Grįžti

Seime vyks seminaras-konferencija mokytojams apie dirbtinio intelekto revoliuciją šiuolaikinėje mokykloje
event 2018-03-26 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Seime vyks seminaras-konferencija mokytojams apie dirbtinio intelekto revoliuciją šiuolaikinėje mokykloje

Dirbtinio intelekto bendruomenė Lietuvoje kartu su LR Seimo Švietimo ir mokslo komitetu organizuoja seminarą-konferenciją mokytojams apie dirbtinio intelekto (AI) ir informacinių technologijų (IT) svarbą moksleivių ugdyme. Seminaras vyks š.m. kovo 30 d., 10-13 val. Seimo Konstitucijos salėje.

Šių dienų mokykla labai sparčiai keičiasi, į ją vis aktyviau veržiasi informacinės technologijos, suteikiančios mokytojams ir mokiniams unikalias galimybes. Europos Sąjungos institucijos, inicijuodamos Europos švietimo erdvės kūrimą, pabrėžia, kad inovacijos ir skaitmeninės technologijos švietimo srityje suteikia naujų galimybių, susijusių su mokymo ir mokymosi metodais. Šios galimybės, tinkamai išnaudojamos, galėtų pagerinti mokymosi rezultatus, todėl valstybės narės yra skatinamos jas remti ir plėtoti. Seminare dalyvaus ir savo sėkmės istorijomis dalinsis mokytojai iš formalių ir neformalių ugdymo įstaigų. Diskusijos metu bus siekiama aptarti svarbiausius pokyčius edukacijoje ir tinkamo ugdymo svarbą žvelgiant į mokslą per dirbtinio intelekto perspektyvą.

Seminaras-konferencija vyks š.m. kovo 30 d., penktadienį, 10-13 val. Seimo Konstitucijos salėje. Registracija į konferenciją vyksta iki kovo 28 d. 15 val. el. paštu justina.paukste@lrs.lt.

Seminare-konferencijoje pranešimus skaitys ir diskusijoje su mokytojais dalyvaus Audrius Zujus, Monika Katkutė, Giedrė Svilko ir Darius Kniūkšta.

Audrius Zujus – Baltijos pažangių technologijų instituto Technologijų direktorius, dviejų NATO Science and Technology Organization grupių narys. Lietuvos dirbtinio intelekto Meetup’o ir bendruomenės įkūrėjas, startuolio „Aresi Labs“, kuriančio virtualios realybės sprendimus, įkūrėjas. A. Zujus yra dirbęs „Deloitte UK“ įmonėje, tačiau darbą vienoje didžiausių Londono konsultacinių įmonių iškeitė į technologijų verslą Lietuvoje.

Monika Katkutė – mokytoja, kūrybinių technologijų akademijos vaikams „bit&Byte” steigėja. Tai veikla, prasidėjusi nuo privačių pamokų Vilniuje ir išsiplėtusi visoje Europoje. M. Katkutė ir jos bendraminčiai dirba su 7–12 metų vaikais. Jos tikslas yra ambicingas ir prasmingas – užauginti rytojaus kūrėjų kartą Lietuvoje, t.y. specialistus, kursiančius aukštą pridėtinę vertę ir duosiančius savo šaliai tai, ko jai labiausiai reikia.

Giedrė Slivko – informacinių technologijų mokytoja, buvusi mokslininkė neuroinformatikoje, programuotoja, paramos fondo „SOS vaikų kaimai“ savanorė, programos „Renkuosi mokyti“ narė.

Darius Kniūkšta – inovatyvaus pramogų, naujųjų medijų ir bendruomenių tinklo „Trys kubai“ įkūrėjas ir direktorius. D. Kniūkšta yra vienas iš pirmųjų youtuberių (Youtube vaizdo įrašų kūrėjų) Lietuvoje, kuriantis pramoginį turinį Lietuvos jaunimui. D. Kniūkšta IT specialistus ruošiančioje akademijoje „CodeAcademy“ dėsto JAVA programavimo kalbą ir žaidimų kūrimą, Robotikos mokykloje veda Minecraft education pamokas, VGTU ateities inžinerijos platformai kuria Minecraft edukacijos modulį bei su savo organizacija „Trys kubai” edukaciją perteikia per naujas medijas ir žaidimus.

Programą galite atsisiųsti iš čia.