Tinklalapio logotipas
Grįžti

Seimo narė siūlo visus penktokus mokyti programavimo pasitelkiant prestižinį apdovanojimą gavusią lietuvių idėją
event 2018-12-05 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Seimo narė siūlo visus penktokus mokyti programavimo pasitelkiant prestižinį apdovanojimą gavusią lietuvių idėją

Seimo narė Aušrinė Armonaitė siūlo užtikrinti visiems Lietuvos penktokams galimybę mokytis programavimo pasitelkiant tarptautinį apdovanojimą neseniai gavusią lietuvių idėją „Kompiuteriukai vaikams”.

2017 m. visoje Lietuvoje į komandą susibūrusi grupė entuziastų išsikėlė tikslą visiems Lietuvos penktokams padovanoti po vieną microbit kompiuteriuką, kuris padėtų lavinti programavimo, kūrybiškumo ir kitus įgūdžius. Projekto iniciatyvinė grupė buvo viena pirmųjų pasaulyje, siekusi mokyti programavimo tokiais inovatyviais metodais. Jų idėja 2018 m. buvo įvertinta Jungtinių Tautų globojamų Pasaulio viršūnių apdovanojimuose (angl. World Summit Awards, WSA), kur pateko į geriausių pasaulyje skaitmeninių sprendimų keturiasdešimtuką.

„Su mažu programuojamu kompiuteriuku vaikams parodome, kaip išties atrodo programavimas, kaip susikuria programa, kaip ji veikia ir taip ugdomas jau šiandien labai reikalingas technologinio raštingumo įgūdis. Vaikai kuria skaičiuotuvus, programuoja muziką, žingsniamačius, matavimo prietaisus, išmaniąsias apyrankes ir, atsiradus didesniam susidomėjimui IT, jiems atsiveria plačios galimybės technologinei kūrybai”, – teigia viena iniciatyvos autorių Viltautė Žvirzdinaitė.

Už privačių rėmėjų skirtas lėšas 2017-aisiais Lietuvos penktokams buvo padovanota daugiau nei 20 tūkst. kompiuteriukų, kurie vėliau buvo pasitelkti informatikos pamokose. Jas padėjo vesti net 120 savanorių, kurie mokė moksleivius naudotis kompiuteriukais ir specialiomis programomis.

„Tokių išmanių įrankių įtraukimas į mokymąsi neabejotinai skatina mokinius ne tik programuoti, bet ir kūrybiškai mąstyti, suvokti algoritmus, lavinti loginį mąstymą, mokytis savarankiškai. Didžioji Britanija jau kuris laikas taiko tokį mokymosi metodą savo mokyklose. Dar daugiau, šie įrankiai kainuoja labai nebrangiai, o poveikis moksleivių įgūdžių ugdymui yra milžiniškas”, – kalbėjo A. Armonaitė.

Seimo narė siūlo 2019 m. biudžete numatyti 540 tūkst. eurų, kad mokymasis kompiuteriukų pagalba būtų prieinamas visiems Lietuvos penktų klasių moksleiviams, kurių kitąmet bus apie 27 tūkst. Vieno mikrokompiuterio kaina vidutiniškai yra apie 20 eurų.