Tinklalapio logotipas
Grįžti

Sėkmės istorija: „Erasmus+“ – jaunimo mobilumui ir bendradarbiavimui
event 2018-09-17 domain Alfa.lt

Sėkmės istorija: „Erasmus+“ – jaunimo mobilumui ir bendradarbiavimui

Vienas iš svarbių ES principų – laisvė lengvai ir netrukdomai judėti bendrijos viduje. Tai suteikia galimybių ne vien keliautojams, bet ir veikliam jaunimui, norinčiam mokytis, studijuoti, savanoriauti ar stažuotis svečiose šalyse.

ES programa, skatinanti tokį besimokančių asmenų, mokytojų ir dėstytojų judumą profesiniais ar asmeninio tobulėjimo tikslais, vadinama „Erasmus+“. Pagal ją siekiama didinti tarpvalstybinį jaunimo bendradarbiavimą ir švietimo srityje pasiekti geresnių rezultatų. Po vienu „Erasmus+“ pavadinimu telpa anksčiau ES vykdytos septynios švietimo, profesinio mokymo, jaunimo ir sporto sričių programos. EP priimtame reglamente numatoma, kad „Erasmus+“ programos vykdymo laikotarpiu 2014–2020 m. jos tikslams įgyvendinti bus skirta 14,7 mlrd. eurų.

Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (JTBA) „Erasmus+“ programos regioninis konsultantas Vladas Polevičius sutiko portalui Alfa.lt papasakoti plačiau apie kuriamas galimybes jaunimui vykdyti projektus ar juose dalyvauti.

„Erasmus+“ projektais yra sukuriama palanki erdvė jaunimui įsitraukti į plataus spektro tarptautinius projektus. Dažniausiai prie projektų prisideda viena arba kelios organizacijos. Tai gali būti jaunimo, nevyriausybinės organizacijos – visos organizacijos, kurios nesiekia pelno ir gali padėti žmonėms tobulėti tam tikroje srityje“, – sakė V. Polevičius.

Daugiau skaitykite čia.