Tinklalapio logotipas
Grįžti

Sėkmingai karjerai vienos užsienio kalbos jau nebepakanka. Kodėl?
event 2018-06-25 domain 15min.lt

Sėkmingai karjerai vienos užsienio kalbos jau nebepakanka. Kodėl?

„RobertWalters“ kompanijos atliktas European Salary Survey rodo, kad užsienio kalbų mokėjimas yra vienas iš reikalingiausių įgūdžių šiandienos darbuotojams greta technologinių, skaitmeninių ir fintech įgūdžių. Ir anglų kalbos jau nebeužtenka – vis labiau reikalingi specialistai, galintys savo darbą atlikti ir apie jį kalbėti ne viena užsienio kalba, bet dviem ar trimis.

Stebėtis nėra ko – technologines inovacijas vystančios kompanijos dažniausiai veikia daug plačiau nei tik vietinė rinka, o ir specialistai dirbantys šiose srityse reikalingi visose pasaulio šalyse. Net ir kitose srityse besispecializuojantys verslai mini tarptautiškumą kaip vieną iš savo siekių, todėl skirtingų kalbų vartojimas neišvengiamas. „Mokydami inžinierius, chemikus, informatikus ir kitus STEM (angl. science, technology, engineering, mathematics) mokslų studentus kalbų, pastebime, kad vis dažniau jie mini small-talk reikalingumą, kad galėtų kalbėti apie nelabai svarbius dalykus, nesusijusius su jų mokslo ar darbo sritimi. Studentai nori socialinių įgūdžių viena ar kita kalba“, – sako Jamie Rinderis, KTH (Stokholmas, Švedija) Karališkojo technologijų instituto dėstytojas, dirbantis centre, kuris koncentruojasi į kalbinių kompetencijų tobulinimą technologijos universitete. Specialistai pažymi, kad kalbų mokėjimas padeda ne tik kalbant apie specifinius darbo srities dalykus. Kalbų besimokantys profesionalai pastebi, kad dažnai kalbos įgūdžiai jiems reikalingi ne tik darbui, o ir paprastiems pokalbiams palaikyti įvairių susitikimų ar pertraukėlių metu. Užsienio kalbų mokėjimas – tai vienas iš vadinamųjų „minkštųjų įgūdžių“, be kurių šiandien neįsivaizduojama sėkminga karjera.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/svietimas/sekmingai-karjerai-vienos-uzsienio-kalbos-jau-nebepakanka-kodel-233-991044?c=233

Stebėtis nėra ko – technologines inovacijas vystančios kompanijos dažniausiai veikia daug plačiau nei tik vietinė rinka, o ir specialistai dirbantys šiose srityse reikalingi visose pasaulio šalyse. Net ir kitose srityse besispecializuojantys verslai mini tarptautiškumą kaip vieną iš savo siekių, todėl skirtingų kalbų vartojimas neišvengiamas.

„Mokydami inžinierius, chemikus, informatikus ir kitus STEM (angl. science, technology, engineering, mathematics) mokslų studentus kalbų, pastebime, kad vis dažniau jie mini small-talk reikalingumą, kad galėtų kalbėti apie nelabai svarbius dalykus, nesusijusius su jų mokslo ar darbo sritimi. Studentai nori socialinių įgūdžių viena ar kita kalba“, – sako Jamie Rinderis, KTH (Stokholmas, Švedija) Karališkojo technologijų instituto dėstytojas, dirbantis centre, kuris koncentruojasi į kalbinių kompetencijų tobulinimą technologijos universitete.

Specialistai pažymi, kad kalbų mokėjimas padeda ne tik kalbant apie specifinius darbo srities dalykus. Kalbų besimokantys profesionalai pastebi, kad dažnai kalbos įgūdžiai jiems reikalingi ne tik darbui, o ir paprastiems pokalbiams palaikyti įvairių susitikimų ar pertraukėlių metu. Užsienio kalbų mokėjimas – tai vienas iš vadinamųjų „minkštųjų įgūdžių“, be kurių šiandien neįsivaizduojama sėkminga karjera.

Daugiau skaitykite čia.