Tinklalapio logotipas
Grįžti

Šiems darbuotojams žada aukso amžių – ir tai visai ne IT specialistai
event 2018-06-06 domain Delfi.lt

Šiems darbuotojams žada aukso amžių – ir tai visai ne IT specialistai

Iki liepos pabaigos abiturientai turi nuspręsti, kokias aukštąsias mokyklas bei studijų programas rinksis. Iki šiol vienais geidžiamiausių specialistų įvardijami informacinių technologijų sektoriaus darbuotojai. Tačiau ekspertai tikina, kad nereikėtų ranka numoti ir į tam tikras humanitarinių ir socialinių mokslų sritis – kai kurios šių sričių profesijos ateityje bus itin paklausios.

Lietuvos darbo birža prognozuoja, kad 2018 metais didžiausias galimybes įsidarbinti Lietuvoje turės įvairūs inžinieriai, gydytojai, IT specialistai. Žadama, kad darbo paieškos neužsitęs ir ikimokyklinio ugdymo mokytojams bei sistemų analitikams. Kad gero gyvenimo pažadai lemia ir studentų apsisprendimą, rodo LAMA BPO praėjusių metų populiariausių studijų sąrašas – jo viršuje puikuojasi medicinos, odontologijos ir programų sistemų studijos.

Tuo tarpu socialinių ir humanitarinių mokslų atstovai sunerimę – šios sritys Lietuvoje praranda prestižą ir kartais visai be reikalo. Apie socialinių ir humanitarinių mokslų ateitį Lietuvoje taip pat bus diskutuojama liepos 6–8 d. Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime „Harmony Parke“.

Šias tendencijas taip pat rodo Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) duomenys. „Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje tarp stojančiųjų į aukštąsias mokyklas vis populiaresnės tampa technologinės bei fizinės studijų kryptys. Jau beveik dešimtmetį stebime socialinių mokslų populiarumo mažėjimą tarp stojančiųjų“, – sako MOSTA Studijų politikos ir karjeros analizės skyriaus vadovas Gintautas Jakštas.

Daugiau skaitykite čia.