Tinklalapio logotipas
Grįžti

Šimtukininkai vis dažniau renkasi kolegijas
event 2018-09-04 domain Alfa.lt

Šimtukininkai vis dažniau renkasi kolegijas

Tikėtina, kad pakelta studijų kartelė į aukštąsias mokyklas privertė pasitempti abiturientus, tarp kurių šiemet net 164-iais šimtukininkais daugiau nei praėjusiais metais. Vieni iš jų renkasi studijas Vakarų Europoje, o kiti lieka Lietuvoje ir vis dažniau studijuoja kolegijose.

Populiarumu nenusileidžia universitetams

Vilniaus kolegijos direktorės Žymantės Jankauskienės teigimu, šimtukininkų skaičius augo visame koleginiame sektoriuje, o į Vilniaus kolegiją jų priimta 56.

„Tendencija, kad geriausi Lietuvos abiturientai, kurie iš egzaminų gauna maksimalų įvertinimą, renkasi studijas kolegijose, kasmet vis stiprėja. Pavyzdžiui, Vilniaus kolegijoje per trejus metus jų skaičius padidėjo beveik dvigubai.

Bendrame aukštųjų mokyklų reitinge pagal pakviestų šimtukininkų skaičių esame 6-oje pozicijoje po didžiųjų universitetų. Tarp kolegijų – pirmi. Tarp populiariausių studijų krypčių galima išskirti sveikatos mokslus: net 6 šimtukininkai priimti į Bendrosios praktikos slaugos, po 3 – į Biomedicininės diagnostikos ir Higieninės ir dekoratyvinės kosmetologijos studijų programas. 4 šimtukininkai priimti į Programų sistemų, 3 – Informacijos sistemų studijų programas. Taip pat buvo populiarios verslo ir viešosios vadybos krypties studijos: Tarptautinio verslo ir Turizmo vadybos studijas pradės po 3 šimtukininkus“, – šimtukininkų pasirinktas studijų programas vardijo direktorė.

Daugiau skaitykite čia.