Tinklalapio logotipas
Grįžti

Sistemingas karjeros pasirinkimas: 5 žingsniai kurie padės pasirinkti specialybę
event 2018-10-16 domain Delfi.lt

Sistemingas karjeros pasirinkimas: 5 žingsniai kurie padės pasirinkti specialybę
Kada pirmą kartą išgirdote klausimą „Kuo norėtum būti užaugęs/usi?“ – turbūt pirmoje klasėje. Daliai moksleivių į šį klausimą bėgant metams vis nesmagiau atsakinėti. Dešimtoje klasėje jau reikia rimtai pagalvoti, kokius mokomuosius dalykus rinktis, nes juk skirtingose aukštosiose reikia skirtingų mokomųjų dalykų egzaminų. Sunkiausia dvyliktoje klasėje. Pasirinkimai yra populiarūs arba ne, perspektyvūs ar arba visiškai be perspektyvų. Tad, kaip rinktis?
 
Yra nemažai praktikų. Galima klausti tėvų, draugų, klasės auklėtojų. Galima pasiskaityti apie „ateities specialybes“ ar, kaip madinga sakyti, „pasikliauti savo vidiniu balsu“. Galima domėtis perspektyviausiomis specialybėmis, specialybėmis, kur didžiausi atlyginimai. Bet yra dar vienas būdas, apie kurį šnekama mažai. Kodėl? Jis sudėtingas ir užima daug laiko ir pastangų. Nors, gerai pasvarsčius – apsimoka. Juk nuo karjeros pasirinkimo priklauso bent keturi studijų metai. Koks tas būdas? Sekti nuosekliu savęs ir rinkos pažinimo keliu. Kaip tai padaryti?
 
Viskas paprasta: pateikiame penkis žingsnius, kuriais galite vadovautis, jei iš tiesų norite pasirinkti SAU tinkamiausią specialybę.
 
Daugiau skaitykite čia.