Tinklalapio logotipas
Grįžti

Situaciją Lietuvos mokyklose vadina dramatiška: siūlo kuo greičiau atsigręžti į Azijos šalis
event 2018-08-20 domain Delfi.lt

Situaciją Lietuvos mokyklose vadina dramatiška: siūlo kuo greičiau atsigręžti į Azijos šalis
Kanada, Kinija, Estija, Suomija, Vokietija, Honkongas, Japonija, Olandija, Singapūras – šios šalys nuolat pakliūna į švietimo sistemų kokybės reitingų viršūnes. Lietuvoje jau daugelį metų kalbama apie reikalingą švietimo sistemos reformą, kuri iš tiesų pakeistų dabartines mokyklas. Tačiau kiek dar teks laukti, kol mokyklos iš tiesų paruoš atsakingus, prie greitų pokyčių sugebančius prisitaikyti, kritiškai mąstančius ir tėvynę mylinčius piliečius?
 
Kaip vienas sektinas švietimo sistemos pavyzdys nuolat minima Suomija. Čia mokytojo specialybė ne mažiau prestižinė nei teisininko ar gydytojo. Mokytojais gali būti tik magistro laipsnį turintys gyventojai ir jam suteikiama laisvė pačiam ruošti mokymo metodikas tik su minimaliomis gairėmis, kurios nuleidžiamos iš Švietimo ministerijos. Pavyzdžiui, vienoje Espoo miesto mokykloje mokytojai matematikos moko ir per šokį.
 
Kol Suomijoje mokytojai džiaugiasi laisve ir atlyginimais nuo 2,5 tūkst. eurų iki 3,3 tūkst. eurų, Lietuvoje mokytojo specialybei vis dar trūksta prestižo, o mokytojai vietoj kūrybinės laisvės skundžiasi dėl savo pajamų.
 
Daugiau skaitykite čia.