Tinklalapio logotipas
Grįžti

Situacija – paauglys įsimylėjo. Dažniausios tėvų reakcijos ir elgesys
event 2017-12-19 domain 15min.lt

Situacija – paauglys įsimylėjo. Dažniausios tėvų reakcijos ir elgesys

Vis dar populiarus įsitikinimas, kad vienas sudėtingiausių iššūkių paauglių tėvams yra pokalbiai su vaikais apie lytinę brandą, seksualumą ir intymius santykius.

Tačiau šiandien informacijos tiek daug, ji taip lengvai prieinama, kad dabar tėvams tenka kiek kitokia užduotis – padėti vaikui atsirinkti teisingą ir jam aktualią. Ir nors daugelis tėvų parausta įsivaizdavę, kaip gi reiks pasiruoši tam sunkiam pokalbiui apie intymumą, tačiau tikrovėje viskas yra kiek kitaip. Svarbu ne tik apie ką tėvai su vaikais kalbasi, bet ir kaip tai daro.
 
Būtent nuo to, kaip pateikiama informacija, neretai priklauso ir vaiko elgesys, jo savijauta. Savimi pasitikintys, mylimi vaikai net ir nelaimingą meilę išgyvena lengviau. Juk įsimylėjimas, koks didelis ir svarbus bebūtų jiems nėra vienintelė galimybė turėti artimą žmogų šalia. Todėl jie ir intymius santykius pradeda gerokai vėliau – tada, kai jaučiasi jiems pasirengę ir tikrai to nori. Ir priešingai, tie paaugliai, kurie jaučiasi vieniši, nesuprasti, kontroliuojami, neria į pasimatymų pasaulį kartais vedini noro kuo greičiau pasprukti iš slogios namų aplinkos ir siekdami jaustis kam nors svarbūs, reikalingi. Dažnas pradeda lytinį gyvenimą tik todėl, kad taip tikisi būti labiau vertinamas ir mylimas. Tokie vaikai pirmosios meilės nusivylimus išgyvena itin giliai ir skausmingai.

Skaitykite daugiau.