Tinklalapio logotipas
Grįžti

Šiuolaikiniam teisininkui nepakanka vien žinoti įstatymo raidę
event 2018-06-25 domain Delfi.lt

Šiuolaikiniam teisininkui nepakanka vien žinoti įstatymo raidę
Nors stebint Seimo veiklą kartais gali susidaryti įspūdis, kad įstatymai taisomi ir keičiami dažniau nei afišos kino teatre, teisės praktiką ir mokslą vis dėlto įprasta laikyti gana konservatyviu, mažai atviru naujovėms. Taip ir turėtų būti, tikina teisininkai. Viena vertus, pati teisė skaičiuoja tūkstantmečius, daugelis jos principų tebėra taikomi nuo senovės Romos laikų. Kita vertus, bet kokie teisės aktų pakeitimai, galintys paveikti kiekvieno piliečio veiklą ir gyvenimą, turi būti priimami tik ypač gerai pasvėrus ir įvertinus jų poveikį, tad skubėti nevalia.

Nepaisant to, naujovės skverbiasi ir į šią sritį: technologijų pažanga ir būtinybė sutarti, kam, pavyzdžiui, teksianti atsakomybė už autonominio automobilio padarytą žalą arba kaip užtikrinti kibernetinį saugumą ar socialinių tinklų veiklą nepažeidžiant asmens teisių – šie ir kiti klausimai vis dažniau atsiduria tyrinėtojų ir praktikų dėmesio centre.
 
„Geras teisininkas nėra ir nebuvo vien tik įstatymų žinovas ir taikytojas. Šiai veiklos sričiai būtinos ne tik žinios, bet ir kūrybiškumas, sveika nuovoka, būtina geriausiam sprendimui rasti ir priimti“, – įsitikinęs Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakulteto docentas, advokatų kontoros „Cobalt“ partneris Rimantas Simaitis, su kuriuo susitikome pasikalbėti apie teisės studijas, teisininko veiklą ir pašaukimą.
 
Daugiau skaitykite čia.