Tinklalapio logotipas
Grįžti

Skandalas dėl brangaus ugdymo programų konkurso: klausimų vis daugiau, neaišku dėl vadovėlių
event 2018-10-09 domain Lrytas.lt

Skandalas dėl brangaus ugdymo programų konkurso: klausimų vis daugiau, neaišku dėl vadovėlių
Tyliai paskelbtas 8 mln. eurų pirkimas, nulemsiantis tai, kaip mokysis šalies mokiniai artimiausius kelerius ar ne keliolika metų. Viskas daroma ne tik paslapčia, bet ir per nepagrįstai trumpą laiką – įtartinai skubotai. Tokių dvejonių dėl skaidrumo sukėlė ŠMM pavaldžios institucijos Ugdymo plėtotės centro paskelbtas konkursas. Viešųjų pirkimų tarnyba jau rekomendavo šį konkursą nutraukti. Švietimo institucijos aiškina, kad konkurso vertė siekia vos 1,3 mln. eurų, jokios skubos nėra, kad bendrųjų programų rengimas, išbandymas ir įdiegimas užtruks kelerius metus. Tad konkurso užmojai visose mokyklose bus įgyvendinti tik 2021 metų rugsėjį.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2018/10/09/news/skandalas-del-brangaus-ugdymo-programu-konkurso-klausimu-vis-daugiau-neaisku-del-vadoveliu-7832796/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy

Tyliai paskelbtas 8 mln. eurų pirkimas, nulemsiantis tai, kaip mokysis šalies mokiniai artimiausius kelerius ar net keliolika metų. Viskas daroma ne tik paslapčia, bet ir per nepagrįstai trumpą laiką – įtartinai skubotai. Tokių dvejonių dėl skaidrumo sukėlė ŠMM pavaldžios institucijos Ugdymo plėtotės centro paskelbtas konkursas. Viešųjų pirkimų tarnyba jau rekomendavo šį konkursą nutraukti. Švietimo institucijos aiškina, kad konkurso vertė siekia vos 1,3 mln. eurų, jokios skubos nėra, kad bendrųjų programų rengimas, išbandymas ir įdiegimas užtruks kelerius metus. Tad konkurso užmojai visose mokyklose bus įgyvendinti tik 2021 metų rugsėjį.

Visuomenininkas Darius Kuolys į dienos šviesą iškėlė įtarimų keliantį Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžios institucijos rengiamą viešąjį pirkimą, kurį pats vadina „tyliai paskelbtu“ beveik 8 milijonų eurų vertės konkursu. Jam įtarimų kėlė ne tik konkurso terminai, bet ir reikalavimai, jų skaidrumas ir noras visas mokyklines programas atnaujinti vienu sykiu. Jo teigimu, ministerijai pavaldus Ugdymo plėtotės centras (UPC) gavo beveik 7,8 milijono ES eurų projektui „Skaitmeninio ugdymo turinio kūrimas ir diegimas“. Jo tikslas – „įsigyti pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrųjų programų ir jas lydinčios medžiagos rengimo paslaugas“. Konkursas paskelbtas rugsėjo 10 dieną, o pasiūlymas turi būti pateiktas iki 2018 metų spalio 15 dienos. "Negaliu atsakyti už jį, kodėl jis tik neseniai sužinojo apie tai', - apie D.Kuolį sakė UPC vadovas Giedrius Vaidelis.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2018/10/09/news/skandalas-del-brangaus-ugdymo-programu-konkurso-klausimu-vis-daugiau-neaisku-del-vadoveliu-7832796/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy

Visuomenininkas Darius Kuolys į dienos šviesą iškėlė įtarimų keliantį Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžios institucijos rengiamą viešąjį pirkimą, kurį pats vadina „tyliai paskelbtu“ beveik 8 milijonų eurų vertės konkursu. Jam įtarimų kėlė ne tik konkurso terminai, bet ir reikalavimai, jų skaidrumas ir noras visas mokyklines programas atnaujinti vienu sykiu.

Jo teigimu, ministerijai pavaldus Ugdymo plėtotės centras (UPC) gavo beveik 7,8 milijono ES eurų projektui „Skaitmeninio ugdymo turinio kūrimas ir diegimas“. Jo tikslas – „įsigyti pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrųjų programų ir jas lydinčios medžiagos rengimo paslaugas“. Konkursas paskelbtas rugsėjo 10 dieną, o pasiūlymas turi būti pateiktas iki 2018 metų spalio 15 dienos.

"Negaliu atsakyti už jį, kodėl jis tik neseniai sužinojo apie tai', - apie D.Kuolį sakė UPC vadovas Giedrius Vaidelis.

Daugiau skaitykite čia.