Tinklalapio logotipas
Grįžti

Skelbiami etnokultūros projekto „Tarmių lobynai“ laimėtojai
event 2021-06-08 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

Skelbiami etnokultūros projekto „Tarmių lobynai“ laimėtojai
2021 m. Balandžio–gegužės mėn. vyko mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, respublikinės varžytuvės „Tarmių lobynai“. Varžytuvės vyko nuotoliniu būdu. 
 
Konkursui buvo atsiųsti 142 vaizdo įrašai su mokinių pasirodymais. Darbus vertino Lietuvių kalbos instituto mokslo darbuotojos dr. Violeta Meiliūnaitė ir dr. Aurelija Gritėnienė. Buvo vertinamas tarmės grynumas, pasirinkto kūrinio turinys, originalumas, atlikėjo artistiškumas.
  
1–4 kl. amžiaus grupėje laimėjo:
I vietą 
Jonė Bataitytė, Šakių „Varpo“ mokykla (mokytoja Lilija Žurauskienė);
Marija Daubarytė, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija (mokytoja Birutė Narmontienė).
II vietą
Joris Strašinskas, Lazdijų mokykla-darželis „Vyturėlis“ (mokytoja Jūratė Cibulskienė);
Liucija Gaudutė, Kretingos Simono Daukanto progimnazija (mokytoja Rasa Marciulevičienė);
Vincas Masonas, Vilniaus Balsių progimnazija (mokytoja Laura Gailiūnienė).
III vietą
Barbora Bazevičiūtė, Alytaus „Sakalėlio“ pradinė mokykla (mokytoja Lina Vaitkevičienė);
Evan Jakovušin, Panevėžio r. Bernatonių mokykla-darželis (mokytoja Rita Pankinaitė);
Nikolė Tamulionytė, Alytaus „Sakalėlio“ pradinė mokykla (mokytojos: Jolanta Janavičiūtė, Reda Vokietaitienė);
Karolis Girdžiūnas, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė).
Pagyrimo raštais apdovanoti:
Nerilė Pečkytė, Vilkaviškio pradinė mokykla (mokytoja Aurelija Anisimavičienė);
Kamilė Kamarūnaitė, Lazdijų mokykla-darželis „Vyturėlis“ (mokytoja Aušra Tamkevičienė);
Šarūnas Rumša, Tauragės kultūros centras (mokytoja Alma Rumšienė);
Airidas Lazdauskas, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė);
Arina Kontrimaitė, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė);
Goda Ferencaitė, Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centras (mokytoja Rima Vasaitienė).
5–8 kl. amžiaus grupėje laimėjo:
I vietą
Agota Šaltmerytė, Palangos Vlado Jurgučio progimnazija (mokytoja Aurelija Kiesienė);
Žemyna Vasaitytė, Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centras (mokytoja Rima Vasaitienė).
II vietą 
Ieva Brazauskaitė, Alytaus Šaltinių progimnazija (mokytoja Asta Labutienė);
Eglė Ramaniukaitė, Tauragės „Šaltinio“ progimnazija (mokytoja Birutė Kelpšaitė-Mozurkevičienė);
Saulė Girgždytė, Klaipėdos r. Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla (mokytoja Vitalija Valaikė).
III vietą
Jurgita Pauliukėnaitė, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė);
Elzė Bogvilaitė, Vilniaus Gabijos progimnazija (mokytoja Irena Ažondenienė);
Ąžuolas Jurkus, Mažeikių „Ventos“ progimnazija (mokytoja Giedrė Gedgaudaitė);
Aurelija Skurdelytė, Šilutės r. Vainuto gimnazija (mokytojas Vincas Žąsytis).
Pagyrimo raštais apdovanoti:

Ernestas Lukšas, Plungės Senamiesčio mokykla (mokytoja Rūta Paulikienė);
Paulina Samanytė, Zarasų Pauliaus Širvio gimnazijos vaikų folkloro ansamblis „Beržynėlis“ (mokytoja Diana Skvarčinskaitė);
Kamilė Gimbickytė, Zarasų r. savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis „Čiūta“ (mokytoja Diana Skvarčinskaitė);
Eivydas Davalga, Prienų r. Stakliškių gimnazija (mokytoja Nijolė Kuliešienė);
Gabrielė Padelevičiūtė, Panevėžio r. savivaldybės Raguvos kultūros centras (mokytoja Ina Kuodienė).
9-12 kl. amžiaus grupėje laimėjo:
I vietą
Renata Sliesoraitytė, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija (mokytoja Angelė Burokienė);
Lukrecija Sabaliauskaitė, Telšių "Džiugo" gimnazija (mokytoja Aušra Ramančauskienė).
II vietą
Algirdas Pauliukėnas, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė);
Brigita Sankauskaitė, Telšių „Džiugo“ gimnazija (mokytoja Aušra Ramančauskienė);
Rugilė Sinkevičiūtė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (mokytoja Renata Varanavičienė).
III vietą
Linas Martinkėnas, Ignalinos r. Vidiškių gimnazija (mokytoja Neringa Mudėnienė);
Evelina Gecevičiūtė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija (mokytoja Janė Zelenienė);
Gija, Joris ir Vakaris Jarmalavičiai, Vilniaus Gabijos gimnazija, Vilniaus Žemynos progimnazija (mokytoja Irma Dobrovolskienė);
Austėja Tarailaitė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (mokytoja Renata Varnavičienė).
Pagyrimo raštais apdovanoti:

Emilija Vaitkutė, Emilija Venediktovaitė, Gilmė Dainytė, Evelina Staskevičiūtė, Zarasų r. savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis „Čiūta“ (mokytoja Diana Skvarčinskaitė);
Inga Bartulevičiūtė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija (mokytoja Janė Zelenienė);
Alanas Grigelevič, Varėnos r. Žilinų pagrindinė mokykla (mokytoja Aušra Jachimovičienė).