Tinklalapio logotipas
Grįžti

Skvernelis: to „jovalo“, kuris buvo mokyklose, būti nebegali
event 2018-09-05 domain Delfi.lt

Skvernelis: to „jovalo“, kuris buvo mokyklose, būti nebegali
Ministras Pirmininkas nesiryžta vertinti nevienareikšmių nuomonių sulaukusios mokytojų etatinio apmokėjimo tvarkos. Esą realią situaciją galima pamatyti bus tik spalį.

 
Premjere, kol kas atrodo, kad iš mokytojų etatinio apmokėjimo gavosi sumaištis. Daugelis mokytojų suirzę, nes arba netenkina darbo krūvis, arba atlyginimas. Turbūt mažoji dalis pedagogų gauna pilną etatą. Sutikite, mokytojui, dirbančiam dideliu krūviu, suvokti, kad nėra vertas nė pilno etato, nėra pats maloniausias dalykas. Sutinkate?
 
Sumaištis yra ten, kur kažkas ją norėjo pakurstyti. Yra nauja apmokėjimo tvarka, kuri atliepia tuos klausimus, kuriuos mokytojai kelia: kas yra etatas, kokius darbus mokytojas turi atlikti, už kokius darbus turi būti mokama – visa tai yra pasakyta. Taip, buvo tokių, kurie galvojo, kad mokytojas lygu etatui. Taip nėra. Jeigu mokytojas turi šešias savaitines pamokas, jis negali turėti pilno etato. Rugsėjis tikrai nebus paprastas. Iš viešų pareiškimų matyti, kad dalis galbūt nesupranta jog iš švietimo sistemą palaikančių pareigybių, kaip socialiniai darbuotojai, psichologai dirbantys mokykloje, niekam nėra numatyti papildomi pinigai. Šitas fondas yra skirtas tik išimtinai mokytojams - ne administravimui mokyklų ir ne kitoms pagalbinėms funkcijoms. Šiemet - 17 milijonų, kitąmet - beveik 100 mln. eurų. Sistema tikrai padarys taip, kad mokytojas ir turėtų krūvį, ir galėtų mokykloje konsultuoti vaikus, kad galėtų pasiruošti pamokoms ir tai būtų apmokama, kaip ir kitos veiklos.
 
Daugiau skaitykite čia.