Tinklalapio logotipas
Grįžti

Slaptas eksperimentas mokyklose atskleidė karčią tiesą: štai ką iš tiesų valgo jūsų vaikai
event 2018-09-12 domain tv3.lt

Slaptas eksperimentas mokyklose atskleidė karčią tiesą: štai ką iš tiesų valgo jūsų vaikai

Moksleiviai, kasdien mokykloje praleisdami po pusdienį ar dar daugiau, ten ne tik mokosi, bet ir pietauja bei užkandžiauja. Koks maistas jiems siūlomas valgyklose ir ką jie renkasi pietų pertraukos metu? Ar ugdymo įstaigose esančiose valgyklose maistas – subalansuotas ir pritaikytas sparčiai augantiems vaikams ir paaugliams? tv3.lt žurnalistų komanda atliko slaptą eksperimentą ir apsilankė keliose Vilniaus ir Klaipėdos mokyklose, kur paragavo maisto, kurį kasdien valgo moksleiviai.

Žurnalistai atsitiktine tvarka aplankė Vilniaus Baltupių progimnaziją, Senvagės gimnaziją, Vilniaus licėjų, Žirmūnų gimnaziją, VGTU licėjų bei 3 mokyklas Klaipėdos centre: Vytauto Didžiojo gimnaziją, Maksimo Gorkio progimnaziją ir Simono Dacho progimnaziją. Tai, ką paragavome kai kurių mokyklų valgyklose, gerokai nustebino. Bet apie viską iš pradžių.

Patekti galima ne visur

Prieš pradėdami eksperimentą svarstėme, ar lengvai pateksime į mokyklas, kuriose, kiekvienoje iš jų, yra budintis darbuotojas, turintis užtikrinti moksleivių ir mokytojų saugumą.

Pasirodo, mokyklų fojė dirbantys žmonės dažnai nė nepastebi ateinančių nepažįstamų žmonių, o jeigu pastebi, tai su malonumu praleidžia papietauti į valgyklą, nesvarbu, ar būtų pertraukos ar pamokos metas.

Su sunkumais susidūrėme norėję užeiti į Žirmūnų gimnaziją. Ten prie mūsų kaip mat prisistatė mokyklos darbuotojas, kuris, prieš leisdamas papietauti, atsiklausė kito darbuotojo sutikimo, o vėliau paaiškino, kad jeigu norėsime ateiti dar kartą, mums reikės rašyti oficialų prašymą.

Kai norėjome patekti į Vilniaus Antakalnio progimnaziją, mūsų laukė dar vienas iššūkis – mokyklos darbuotojos paaiškino, kad nuo šių metų yra pasikeitusi tvarka ir atsitiktiniai piliečiai, ne mokyklos darbuotojai, nėra įleidžiami į mokyklą.

Daugiau skaitykite čia.