Tinklalapio logotipas
Grįžti

ŠMM pristatė, kiek mokytojams kilo ar mažėjo algos: buvo kas neištvėrė
event 2018-11-14 domain Lrytas.lt

ŠMM pristatė, kiek mokytojams kilo ar mažėjo algos: buvo kas neištvėrė

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) skelbia, kad mokytojams algos šiemet reikšmingai pakilo. Mokytojai tikina, kad tai netiesa, sistema jiems atrodo neskaidri, dalis jų streikuoja.

Protestuodama dėl etatinio mokytojų darbo apmokėjimo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) lapkričio 12 dieną pradėjo neterminuotą streiką. Planuojama, kad kasdien prie jo prisijungs vis daugau mokyklų.

Kaip skelbia ŠMM, vidutinis mokytojų atlyginimas šiais mokslo metais padidėjo 13,6 proc. ir siekia 934 Eur neatskaičius mokesčių. Vidutinis padidėjimas, kaip skelbia ministerija, siekė 190 eurų. Atlyginimai augo 70,5 proc. mokytojų.

ŠMM pristatė etatinio apmokėjimo modelio poveikį švietimo bendruomenei. Susitikime dalyvavo ir profesinių sąjungų atstovai.

„Jūs net nesuvokiate, kaip įskaudinote ir įžeidėte mokytojus. Ministre, jūs turėtumėte pradėti nuo atsiprašymo. Jūs šypsotės, o jums turėtų būti gėda", – pakeltu tonu kalbėjo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas. 

Jis ŠMM atstovus pavadino siaurapročiais. 

„Jie net nesupranta, kodėl mokytojai streikuoja. Ne dėl algų, o dėl to, kad sistema neskaidri. Jie skatina mokytojų nelygybę. Kažkam mokamos didesnės algos, kažkam ne“, – jau po pristatymo sakė A.Navickas.

Daugiau skaitykite čia.