Tinklalapio logotipas
Grįžti

ŠMM sprendimai dėl stojimų sulaukė kritikos: „Kelia abejonių“
event 2018-04-23 domain Lrytas.lt

ŠMM sprendimai dėl stojimų sulaukė kritikos: „Kelia abejonių“

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) penktadienį pristatė šių metų stojimo į aukštąsias bei profesines mokyklas naujoves. Šiemet ženkliai didinamas valstybės finansuojamų vietų skaičius kolegijose, profesinėse mokyklose galima studijuoti ir mokamose vietose, programų pasiūla suderinta su darbo rinkos poreikiais.

Kelia abejonių

Nors ministerija tokiu planu džiaugiasi, studentai neslepia įžvelgiantis ir problemų. Lietuvos studentų sąjungos (LSS) prezidentas Eigirdas Sarkanas teigė, jog esminis pokytis, kad šiemet valstybės finansuojamų vietų bus daugiau negu praėjusiais metais, iš tiesų džiugina, tačiau krepšelių paskirstymas tarp universitetų ir kolegijų bei tarp studijų krypčių iš tiesų kelia nemažai klausimų bei abejonių.

„Visų pirma galime palyginti praėjusių metų stojimus su šių metų krepšelių paskirstymu. Praėjusiais metais į kolegijų VF vietas buvo priimta 6264 studentai, tačiau šiemet krepšelių skirta net 8790. Iš pažiūros tai atrodo geras žingsnis skirti daugiau VF vietų kolegijoms negu universitetams, tačiau net 5000 iš tų krepšelių yra skirta fiziniams, inžineriniams, technologiniams bei informatikos mokslams.

Toks skirstymas kelia daug abejonių dėl keletos priežasčių. Visų pirma praėjusiais metais minimalus konkursinis balas į kolegijas buvo 1,2, o vidutinis konkursinis balas įstojusiųjų į VF vietas, į mano jau minėtas studijų kryptis, buvo maždaug 1,6 balo. Šiemet minimalus konkursinis balas į kolegijas – 2, vadinasi, akivaizdu, kad įstojusiųjų į šias sritis bus akivaizdžiai mažiau, o dar tikrai turime įvertinti tai, kad demografinė padėtis mūsų šalyje tikrai negerėja ir abiturientų skaičius kasmet mažėja“, – sakė E.Sarkanas.

Daugiau skaitykite čia.