Tinklalapio logotipas
Grįžti

ŠMM užmojai – tramdys iš šalies uždirbančius mokytojus, iki kaulelių išnarstys direktorius
event 2018-10-15 domain Lrytas.lt

ŠMM užmojai – tramdys iš šalies uždirbančius mokytojus, iki kaulelių išnarstys direktorius

Etatinis mokytojų apmokėjimas buvo skirtas ne algoms kelti, o korepetitoriavimas yra blogis. Mokytojas galėtų užsidirbti mokykloje vesdamas konsultacijas, o ne papildomai privačiai vakarais dirbdamas su mokiniais. Šitaip sakė švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas.

Be to, jis pabrėžė, kad ministerija užsimojo apžvelgti ir mokyklų direktorių teritoriją: kiek jie algos gauna ir ar ne per daug administracijos darbuotojų turi.

Šią savaitę Lietuvos tėvų forumas kreipėsi į šalies prezidentę ir premjerą, kad jie įvertintų, ar švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė atitinka einamas pareigas ir pargino ją atstatydinti.

– Ar jau žinote, kiek yra mokytojų, kuriems algos, įvedus etatinį apmokėjimą, padidėjo, o kiek yra tokių, kuriems sumažėjo? – lrytas.lt paklausė A.Varanausko.

– Deja, tokios statistikos dar negalime pasakyti. Mėnesio pabaigoje bus atliekamas išsamus ir tikslus tyrimas, nes institucijos iki tada gali tikslinti „Sodrai“ teikiamus duomenis. Kitą savaitę analizuosime pirminius duomenis ir matysime, kokia yra tikroji situacija – kiek mokytojų atlyginimas, lyginant su praėjusiais metais, augo, liko toks pat ir kiek mažėjo.

Daugiau skaitykite čia.