Tinklalapio logotipas
Grįžti

Socialinėje akcijoje „Užkrėsk gerumu“ – 100 gerumo iniciatyvų
event 2018-02-14 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Socialinėje akcijoje „Užkrėsk gerumu“  – 100 gerumo iniciatyvų

Šimtas šalies mokyklų ir darželių, kitų įstaigų jau prisijungė prie socialinės akcijos „Užkrėsk gerumu!“ ir ėmėsi daryti gerus darbus šalia esantiems, tokiu būdu mokydamiesi prisiimti atsakomybę už savo pačių bei aplinkinių gerovę.

Gerumo iniciatyvos, kurias ryžosi įgyvendinti vaikai – pačios įvairiausios: nuo paprasčiausios šypsenos ar šilto ir dėmesingo pašnekesio su šalia esančiais iki paramos akcijų tiems, kurie turi mažiau galimybių.

Jaunieji geradariai jau dalinasi pirmaisiais savo darbais ir patirtais įspūdžiais. Kauno r. Neveronių gimnazistai Kauno šv. Klaros senelių globos namų gyventojams surengė šventę – bendravo, vaišino pyragėliais ir sausainiais, vaidino spektaklį „Žydroji paukštė“ bei skaitė B. Ferrero knygeles.

Pabradės lopšelio-darželis „Varpelis“ bendruomenė ėmėsi rinkti paramą – maistą, žaisliukus, guolius, voljerų valymo priemones ir kt. – gyvūnų prieglaudai VšĮ „SOS gyvūnai“.

Joniškio „Aušros“ gimnazijos pirmokai lankėsi stengėsi padovanoti šiek tiek džiaugsmo Joniškio slaugos namuose gyvenantiems senyviems žmonėms, surengė šventę, Žagarės Vaikų globos namų mažiesiems, parūpino gyvūnų globos namų „Šiaulių letenėlė“ augintiniams nemažą kiekį maisto, šaltą žiemos dieną prie Joniškio parko dalijo praeiviams karštą arbatą ir pačių keptus vafliukus. „Stengėmės praeivius sušildyti arbata ir dėmesiu bei šiltais palinkėjimais, bet ir patys susilaukėme to paties. Ne tik pasidalinome gerumu ir patys jo pasisėmėme“, – pastebėjimais dalinasi su vaikais akcijoje dalyvavusios šios gimnazijos pedagogės Jurgita Bulzienė ir Lina Karkliuvienė.

Kovo 22 d., ketvirtadienį, 13.00–15.00 val. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks socialinei akcijai „Užkrėsk gerumu“ skirtas renginys, kuriame ne tik bus pristatyta dalis vaikų vykdytų gerumo iniciatyvų, tačiau taip pat planuojama ugdymo specialistų diskusija apie tai, kodėl verta, nors ir ne visada paprasta, daryti gerus darbus bei kaip gerumo iniciatyvos gali prisidėti prie patyčių prevencijos ar jų mąsto mažinimo.

Socialinė akcija „Užkrėsk gerumu“ – Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuojamas „Veiksmo savaitei BE PATYČIŲ 2018“ skirtas renginys.

Daugiau apie socialinę akcija „Užkrėsk gerumu“ – ČIA. (https://lvjc.lt/uzkresk-gerumu/)

Emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ kviečia ruoštis ir dalyvauti jau devintą kartą organizuojamoje nacionalinėje „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ 2018“, kuri šiemet vyks kovo 19-25 dienomis. Pažangios švietimo ir ugdymo įstaigos, kitos aktyvios organizacijos, socialiai atsakingo verslo atstovai ir kiekviena iniciatyva, kuri padėtų mažinti patyčių paplitimą mūsų šalyje, kviečiamos prisijungti prie „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018“!

Organizacijos, norinčios dalyvauti „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ 2018“, iki kovo 5 d. kviečiamos registruotis šiuo adresu: http://www.bepatyciu.lt/register