Tinklalapio logotipas
Grįžti

Socialinės medijos – kaip naudotis išmintingai?
event 2018-09-21 domain Delfi.lt

Socialinės medijos – kaip naudotis išmintingai?
Technologijos yra neatskiriama mūsų gyvenimo dalis. Be jų sunkiai įsivaizduojame savo buitį, darbą ir, apskritai, kasdienį gyvenimą. Nieko nuostabaus, kad jos įsiskverbia ir į mūsų santykius, bendravimą, pažintis. Ne mažiau svarbu ir tai, kad socialinės medijos daro įtaką besiformuojančiam vaikų mąstymui bei vaizduotei. Apie tai, kaip socialinės medijos keičia mūsų pasaulio suvokimą, „Inovacijų savaitėje 2018“ diskutuos psichologas dr. Gediminas Navaitis ir vaikų psichiatras Linas Slušnys. Jie kels klausimus: ar dar egzistuoja pažintys be interneto ir kaip naujųjų technologijų visuomenėje keičiasi vaikų vaizduotė ir mąstymas?

Šalia galimybių – ir grėsmės
 
„XXI amžiuje, kaip ir anksčiau, norima draugystės, meilės, darnios šeimos. XXI a. siūlo naujas technines galimybes sutikti artimą žmogų. Klausimo, ar jomis naudotis, nebeliko. Liko klausimas, kaip sumaniai jomis naudotis“, – sako psichologas dr. G. Navaitis. Specialistas pabrėžia, kad naudojimuisi technologijomis pažinčių tikslais reikalingi tam tikri įgūdžiai, kuriuos būtina ir netgi rekomenduojama ugdyti.
 
„Kiek šokiruojantis temos įvardijimas: „Ar dar egzistuoja pažintys be interneto?“ – atkreipia dėmesį į tai, kad norint gauti naudos ir išvengti klaidų daugelyje sričių reikia įgyti įgūdžių. Pavyzdžiui, automobilis irgi buvo nauja technologinė galimybė visuomenėje, kuri buvo pratusi keliauti vežimaičiais. Kam kils abejonė, kad norint vairuoti automobilį, reikia vairuotojo pažymėjimo? Internetu naudojamės be leidimo, bet įgūdžiai praverstų“, – pasakoja psichologas ir priduria, kad galime prisiminti žmones, turėjusius nemalonios patirties beatodairiškai dalinusius informaciją apie save.
 
Daugiau skaitykite čia.